|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/23]

بازداشت جاسوسی اسرائیلی توسط دستگاه امنیتی لبنان  

بازداشت جاسوسی اسرائیلی توسط دستگاه امنیتی لبنان

شنبه 23 شهریور 1398

اداره کل امنیت عمومی لبنان اعلام کرد جاسوس اسرائیلی ملقب به "قصاب بازداشتگاه الخیام" را بازداشت کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه الجزیره، اداره کل امنیت عمومی لبنان اعلام کرد که عامر الیاس فاخوری، جاسوس اسرائیلی ملقب به "قصاب بازداشتگاه الخیام" که پیشتر در آمریکا متواری شده بود را بازداشت کرده است.

این اداره در بیانیه‌ای تأکید کرد که الیاس فاخوری در بازجویی‌ها به همکاری با رژیم صهیونیستی و انجام اقداماتی به نفع این رژیم اعتراف کرده است. او همچنین اعتراف کرده که در سال ۲۰۰۰ پس از فرار به فلسطین اشغالی، شناسنامه و گذرنامه اسرائیلی دریافت کرده و پس از آن اراضی اشغالی فلسطین را ترک کرده است.

طبق این گزارش، پس از اتمام بازجویی به دادسرای عمومی ارتش لبنان تحویل داده شد.

الفاخوری در اواخر دهه هفتاد مسؤول بازداشتگاه الخیام، از مهمترین زندان‌های اسرائیل در جنوب لبنان قبل از آزادسازی در سال ۲۰۰۰ بود و نقش زیادی در شکنجه زندانیان در این بازداشتگاه داشت و به همین جهت به "قصاب الخیام" معروف شد.

از سوی دیگر، پس از بازداشت فاخوری تصویری از ژوزف عون، فرمانده ارتش لبنان در کنار وی که به جاسوسی برای اسرائیل متهم است، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که واکنش بخش رسانه‌ای فرماندهی ارتش این کشور را به همراه داشت.

فرماندهی ارتش لبنان با صدور بیانیه‌ای در واکنش به انتشار این تصویر، اعلام کرد که تصویر مذکور در جریان سفر عون به آمریکا در اکتبر ۲۰۱۷ و در مراسم استقبال از وی توسط سفارت لبنان گرفته شده است. افراد حاضر در این مراسم اقدام به گرفتن عکس با ژوزف عون کرده که فاخوری نیز در میان آنها بوده و هیچ‌گونه شناخت شخصی از یکدیگر نداشته‌اند.

انتشار این تصویر در شبکه‌های اجتماعی خشم و انتقاد تعداد زیادی از دنبال کنندگان را به همراه داشت.

از سوی دیگر، شبکه خبری المنار به اطلاعاتی دست یافته است که نشان می‌دهند گروهی برای از بین بردن پرونده‌ها و سابقه حدود شش جاسوس اسرائیلی تلاش می‌کنند.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:429556!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)