|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/19]

بازداشت های اداری ابزار مجازات گروهی فلسطینی ها  

بازداشت های اداری ابزار مجازات گروهی فلسطینی ها

سه شنبه 18 تیر 1398

بیروت - ایرنا - "بازداشت اداری" اصطلاحی است که بر اساس آن رژیم اشغالگر اسرائیل بدون اتهام و محاکمه، فلسطینی ها را برای مدتی نامحدود راهی زندان می کند.

بازداشت اداری یکی از انواع بازداشت های ظالمانه فلسطینی ها به دست نیروهای صهیونیست است، به این معنی که فرد بازداشت شده بدون تفهیم اتهام و محاکمه برای مدت نامعلومی، زندانی می شود.

"عبد الناصر فروانة" مسئول "مرکز تحقیقات هیئت امور اسیران فلسطین" در این باره به ایرنا گفت: رژیم اشغالگر بازداشت اداری را به ابزاری دائمی در تعامل با فلسطینی ها و مجازات گروهی آنان تبدیل کرده، به گونه ای که از سال ۱۹۶۷ تاکنون بیش از ۲۳ هزار دستور بازداشت اداری از جمله بازداشت های جدید و یا تمدید آن را صادر کرده است.

به گفته وی، بر اساس قانون بین الملل، بازداشت اداری اقدامی جنایتکارانه است، زیرا بر زندگی اسیر و خانواده او به طور کلی، جامعه تاثیرات زیادی دارد.

وی دفتر کمیسیر سازمان ملل در غزه را به پایان سکوت در قبال قضیه اسیران فلسطینی و اقدام فوری برای حل این وضعیت فرا خواند.

رژیم اشغالگر سیاست بازداشت اداری را از انگلیس به ارث برده و با برخی تغییرات آن را در حق فلسطینی ها و رهبران آنان اجرایی کرده است.

به گفته "علام الکعبی" نماینده "اسیران در جبهه مردمی برای آزادی فلسطین"، رژیم اشغالگر صهیونیستی از سیاست بازداشت اداری در سطح گسترده و برای خفه کردن صدای مبارزه فلسطین و فراهم آوردن زمینه هرگونه نقشه حذف قضیه فلسطینیان بدون مخالفت و یا مقاومت مردمی استفاده می کند.

رسانه های فلسطینی اعلام کرده اند که اکنون وضعیت تعدادی از اسیران فلسطینی که در اعتراض به بازداشت های اداری در زندان های رژیم اشغالگر دست به اعتصاب غذا زده اند، رو به وخامت است.

آنان در اعتراض به سیاست بازداشت های اداری در حق حدود ۵۰۰ اسیر فلسطینی در اعتصاب غذا به سر می برند و پیش بینی می شود تعداد بیشتری از این اسیران به اعتصاب کنندگان ملحق شوند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:419769!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)