|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/29]

بازداشت یک هندی با لباس منقش به نام رژیم اسرائیل درکویت  

بازداشت یک هندی با لباس منقش به نام رژیم اسرائیل درکویت

شنبه  29  تیر  1398

بازداشت یک تبعه هندی مقیم کویت که با لباس منقش به پرچم و نام اسراییل در خیابانهای شهر کویت در حال گشت زنی بود واکنش های کاربران فضای مجازی را برانگیخت.

به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقل از روزنامه کویتی الرای، نهادهای امنیتی کویت روز جمعه (دیروز) پس از دریافت خبر مردمی مبنی بر بر حضور یک شخص هندی با لباس ورزشی منقش به نام اسرائیل و شعار ورزشی این رژیم  در یکی ار مناطق تفریحی شهر کویت، بلافاصله او را بازاشت کردند.

تصاویری از بازداشت این تبعه هندی در رسانه های کویتی منتشر نشده اما شاهدان عینی گفته اند که این فرد لباسی ورزشی به تن داشت که در بخش جلوی لباس شعار تیم ملی رژیم اشغالگر قدس و در بخش پشتی ان نیز نام اسرائیل به انگلیسی درج شده بود و در یکی از مجتمع های تفریحی و تجاری قدم می زد. مردم کویت بلافاصله پس از رویت این فرد نیروهای انتظامی و اطلاعاتی را در جریان گذاشتند و عناصر امنیتی نیز بلافاصله اقدام به بازداشت وی کردند.

این خبر بلافاصله در فضای مجازی با واکنش کاربران کویتی مخالف با عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس روبرو شد.

کار بران با اعلام اینکه کویتی از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس است که با صدای بلند هرگونه عادی سازی روابط بااسراییل در هر شکلی مخالفت می کند این اقدام عناصر امنیتی کویتی را ستودند.

سال گذشته (2018) نیز در پی ورود بن تزیون وبلاگ نویس مشهور صهیونیستی به کویت با پاسپورت کشور ثالث موجی از خشم وم نفرت در میان کویتی ها براه افتاد. بن تزیون البته سال 2017 با انتشار تصویری از خود در مسجدالحرام یک بار دیگر به خبر نخست در رسانههای مجازی منطقه تبدیل شده بود.

27 ژولای سال 2019 مقامات فلسطینی به پاس قدردانی از مواضع مخالفتی رئیس مجلس کویت با عادی سازی روابط و حمایت از قضیه فلسطین خیابانی را در شهر سلفیت واقع در کرانه باختری به نام مرزوق الغانم رئیس مجلس امت کویت نام گذاری کردند.

این اقدام پس از ان صورت گرفت که دولت کویت صراحتا دعوت آمریکا برای حضور در نشست اخیر منامه را نپذیرفت و تحریم آن را بطور رسمی اعلام کرد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:421334!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)