|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در طول تعطیلات عید فطر؛
[1398/05/28]

بازداشت ۴۸ فلسطینی از سوی نظامیان صهیونیست در کرانه باختری  

در طول تعطیلات عید فطر؛

بازداشت ۴۸ فلسطینی از سوی نظامیان صهیونیست در کرانه باختری

یکشنبه  27  مرداد  1398

تهران – ایرنا – نظامیان رژیم صهیونیستی در طول یک هفته گذشته با یورش به مناطق مختلف کرانه باختری، ۴۸ فلسطینی را بازداشت و به زندان های این رژیم منتقل کردند.

به گزارش امروز (یکشنبه) خبرگزاری "وفا" فلسطین که دفتر مرکزی آن در "رام الله" فعالیت می کند، در طول تعطیلات عید قربان که در کشورهای عربی به بیش از یک هفته می رسد، ۴۸ فلسطینی اهل کرانه باختری با یورش نظامیان رژیم صهونیستی روانه زندان های این رژیم شدند.
به نوشته وفا، بیشتر این یورش ها در دو منطقه «القدس و الخلیل» صورت گرفته و یک خبرنگار و دو زن نیز در میان افراد بازداشت شده هستند.
طبق اعلام باشگاه اسیران فلسطینی، ۲۵ تن از افراد بازداشت شده از اهالی "القدس" می باشند که غالب این افراد در روز نخست تعطیلات عید قربان در پی یورش نظامیان رژیم صهیونیستی به محیط "مسجدالاقصی" بازداشت شدند.
بر اساس این گزارش، باقی افراد نیز در دیگر مناطق مختلف فسلطین بازداشت شدند که ۹ تن از آنان از اهالی "الخلیل"،  ۵ تن از اهالی "بیت لحم"، ۲ تن از اهالی "جنین"، ۲ تن از "نابلس"، ۳ تن از "قلقیلیه" و دو تن دیگر از اهالی "اریحا" بودند.
 هفته گذشته و در روز نخست تعطیلات عید قربان بیش از ۱۲۰ هزار فلسطینی برای ادای نماز عید قربان در مسجدالاقصی که در محاصره نظامیان بی شمار صهیونیست بود، حضور پیدا کردند.
نیروهای اشغالگر صهیونیست در حین ادای نماز عید قربان فلسطینیان مسلمان با گازهای اشک آور به صفوف نمازگزاران حمله کردند و پس از ادای نماز نیز چندین تن از آنان را بازداشت کردند.
بر اساس اعلام مرکز امور اسرای فلسطینی، شمار فلسطینی‌های بازداشت شده توسط رژیم صهیونیستی، به حدود پنج هزار و ۷۰۰ تن رسیده است.
به گزارش رسانه های خبری در میان بازداشت شدگان فلسطینی، ۲۳۰ کودک، ۴۸ زن، ۵۰۰ زندانی بدون اتهام و یک هزار و ۸۰۰ بیمار دیده می‌شود.
بیش از ۷۰۰ فلسطینی نیز از جمله سه نفر از اعضای مجلس قانونگذاری فلسطین با عنوان 'بازداشت اداری'  (بدون وجود دادخواست و بدون محاکمه و تفهیم اتهام) در زندان های رژیم صهیونیستی به سر می برند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:426214!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)