|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
این روزها رژیم صهیونیستی از سایه خود نیز می ترسد؛
[1398/05/15]

بازرسی بدنی از سفیر دروزی تبار اسرائیل توسط ماموران امنیتی فرودگاه بن گورین  

این روزها رژیم صهیونیستی از سایه خود نیز می ترسد؛

بازرسی بدنی از سفیر دروزی تبار اسرائیل توسط ماموران امنیتی فرودگاه بن گورین/ رضا منصور: بیشترین اتهامات در اسرائیل متوجه اعراب و دروزی ها است

سه شنبه  15  مرداد  1398

دیپلمات اسرائیلی رفتار خشونت آمیز ماموران امنیتی فرودگاه بن گورین تل آویو با وی و خانواده اش را محکوم کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری رای الیوم، دیپلمات اسرائیلی رفتار خشونت آمیز ماموران امنیتی فرودگاه بن گورین تل آویو با وی و خانواده اش را محکوم کرد.

وی این اقدام ماموران را توهین آمیز و حقیرانه توصیف کرد.

"رضا منصور" سفیر رژیم صهیونیستی در کشور پاناما است که روز شنبه قصد داشت به همراه خانواده اش از طریق فرودگاه بن گورین به سوی این کشور حرکت کند که به طور ناگهان با ماموران امنیتی فرودگاه و اقدام آنان برای بازرسی خانواده منصور و خود او روبه رو شد.

گفته شده ماموران وی را مورد بازرسی بدنی قرار داده اند.

وی بلافاصله در صفحه شخصی خود در فیس بوک ادعا کرد که به محض اینکه ما قصد داشتیم با ماشین داخل فرودگاه به سوی هواپیما برویم پلیس امنیت به راننده دستور ایست داد و از ما مجوز عبور و کارت پرواز درخواست کرد.

به گفته وی بیشترین اشخاصی که در فرودگاه بن گورین مورد سوء ظن و اتهام قرار می گیرند دروزی ها و اعراب هستند، پلیس امنیت بیشترین حساسیت را در حق آنان به خرج می دهدف اقدامات آنان چیزی شبیه به اعمال نژادپرستانه است.

منصور در ادامه پیام خود در فیس بوک می نویسد: 30 سال از اهانت به دروزی ها و اعراب در فردوگاه بن گورین می گذرد این مکان دیگر شبیه به جهنم شده است.

پیش از این داخل محیط فرودگاه بازرسی می شدیم ولی اکنون در ورودی هواپیما مورد بازرسی و اهانت قرار می گیریم.

به گزارش قدسنا،دُروز یک شاخه مذهبی بر پایه علوم خفیه و یکتاپرستی است. سکونت‌گاه‌های اصلی پیروان آن، کشورهای سوریه، لبنان، فلسطین و اردن هستند. دُروزی‌ها در سده ۱۱ میلادی از اسماعیلیان منشعب شدند و از مکاتب گنوسی و فلسفه نوافلاطونی و فلسفه‌های دیگر تأثیر پذیرفته‌اند. دُروزیان یکتاپرست هستند.

دُروزی‌ها در کشورهای گوناگونی از جمله سوریه، لبنان، فلسطین و اردن سکونت دارند. در کشور سوریه، اکثر دُروزی‌ها در نواحی جنوبی سوریه همچون جبل العرب یا جبل الدُروز ساکن هستند مؤسسه مطالعات دُروزی تخمین زده‌است که حدود چهل تا پنجاه درصد از دُروزی‌های جهان در سوریه سکونت دارند.

با اینکه جامعۀ دروز بسته است، اما اهتمام آنان به وجوب تقیه و نگه داشتن عقاید باعث شده است تا با پیروان ادیان دیگر زندگی کنند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:424244!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)