|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
مقامات مسئول فلسطینی اعلام کردند:
[1398/05/05]

بحران مالی شدید در دانشگاه های غزه و احتمال عدم برگزاری سال تحصیلی آینده  

مقامات مسئول فلسطینی اعلام کردند:

بحران مالی شدید در دانشگاه های غزه و احتمال عدم برگزاری سال تحصیلی آینده

جمعه 04 مرداد 1398

مقامات دانشگاهی غزه اعلام کردند دانشگاه های این منطقه با بحران شدید مالی مواجه بوده و احتمال دارد برگزاری سال تحصیلی آینده با مشکلاتی مواجه شود.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، اساتید و کادر اداری دانشگاه های غزه از مشکلات مالی شدید مراکز آموزش عالی در این منطقه خبر داده و نسبت به احتمال عدم مشارکت در سال تحصیلی پیش رو هشدار دادند.

یحیی سراج عضو کمیته حل بحران دانشگاه های غزه گفت: دانشگاه ها با بحران مالی شدید و کاهش 30 درصدی ثبت نام مواجه هستند.

وی افزود: این بحران باعث شده دانشگاه های نتوانند حقوق اساتید خود را پرداخت کنند و هم اکنون مطالبات کارکنان دانشگاه ها به 28 تا 35 میلیون دلار رسیده است.

سراج در خصوص نگرانی دانشگاه ها نسبت به عدم توانایی برای جذب دانشجو در سال آینده تحصیلی به دلیل همین بحران مالی هشدار داد.

سراج افزود همچنین عدم ثبت نام دانشجویان در دانشگاه ها، جامعه غزه را با مشکلات اجتماعی جدید مواجه می کند که می تواند به فجایع غیر قابل پیش بینی منتهی شود.

وی مقامات مسئول فلسطینی را به درک خطر و نتایج این وضعیت در دانشگاه ها و تلاش برای رفع آن در سال تحصیلی آینده فراخواند.

مازن حماده معاون مالی و اداری دانشگاه الازهر نیز اعلام کرد بحران مالی در دانشگاه های الازهر، الاسلامیه و دانشکده الجامعیه از 10 سال گذشته آغاز شده است.

وی تاکید کرد دانشگاه ها توانایی جبران کسری بودجه خود را نداشته و برگزاری سال آینده تحصیلی در در معرض خطر قرار دارد.

این مقام مسئول در دانشگاه الازهر افزود تعداد دانشجویان ورودی به این سه دانشگاه از 45 هزار نفر به کمتر 35 هزار نفر کاهش یافته است چرا که بسیاری از آنها به دلیل اوضاع نابسامان اقتصادی نمی توانند هزینه های تحصیلی را پرداخت کنند.

حماده ادامه داد هم اکنون 10 هزار دانشجوی دختر و پسر وجود دارند که به دلیل عدم توانایی در پرداخت شهریه دانشگاه نمی توانند مدارک تحصیلی خود را دریافت نمایند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:422349!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)