|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/07]

بن علوی: وساطتی در خصوص تنش‌های اخیر منطقه انجام نداده‌ایم  

بن علوی: وساطتی در خصوص تنش‌های اخیر منطقه انجام نداده‌ایم

۱۳۹۸/۵/۶

وزیر خارجه عمان گفت که «بین مسقط و تهران برای سازماندهی عبور و مرور در تنگه‎ هرمز هماهنگی وجود دارد».

به گزارش گروه بین‎الملل خبرگزاری فارس، « یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان روز یکشنبه گفت که «بین ایران و عمان برای سازماندهی عبور و مرور در تنگه‎ها هماهنگی وجود دارد».

وزیر خارجه عمان افزود: «برای اینکه به خطوط کشتیرانی بین‌المللی صدمه وارد نشود، باید بین همه طرف‌ها هماهنگی و ارتباط وجود داشته باشد».

به گزارش الجزیره، وی نقش میانجی‎گری عمان در خصوص افزایش تنش‎ها در منطقه را رد کرد و گفت که «مسقط هیچ گونه وساطی در خصوص تنش‎های اخیر در منطقه انجام نداده است».

وزیر خارجه عمان تاکید کرد که «برای اجتناب از اتفاقات و رخدادهای بیشتر در تنگه هرمز، لازم است همه طرف‌ها با یکدیگر در ارتباط باشند».

بن علوی اظهارات خود در رد وساطت عمان را در واکنش به شایعات مطرح شده درباره اینکه وی در سفرش به ایران حامل پیامی از جانب آمریکا و انگلیس بود، عنوان کرد. 

برخی منابع خبری همزمان با سفر دیروز بن علوی به تهران شایعه کردند که وی حامل پیامی از جانب جارد کوشنر داماد و مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای دولت ایران است(جزئیات بیشتر).

بن علوی دیروز (شنبه) در جریان سفرش به تهران با تعدادی از مقامات ایرانی از جمله رئیس‌جمهور و وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفر بن علوی به تهران دومین سفر او ظرف دو ماه گذشته است. وی 30 اردیبهشت ماه نیز در سفری چند ساعته به تهران، با ظریف دیدار و ‌گفت‌وگو کرده بود(جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

Parameter:422697!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)