| |
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » بیانیه » بیانیه
0/0 (0)
[1396/06/30]

بیانیه به مناسبت دومین سالگرد انتفاضه قدس: انتفاضه قدس شعله‌ور و تا آزادی قدس ادامه خواهد داشت  

بیانیه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به مناسبت دومین سالگرد انتفاضه قدس: 

انتفاضه قدس شعله‌ور و تا آزادی قدس ادامه خواهد داشت

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، در دومین سالگرد انتفاضه قدس بیانیه‌ای صادر و در آن تاکید کرد: مقاومت مهم‌ترین راه برای نجات فلسطین و قدس شریف است، انتفاضه قدس همچنان شعله‌ور خواهد بود و تا آزادی قدس شریف و مسجدالاقصی این مبارزه ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است: در تاریخ اول اکتبر 2015 میلادی، جوانان مبارز فلسطینی با هدف تحقق آزادی قدس شریف و احیای حقوق مشروع خود از صهیونیست‌های اشغالگر دست به عملیات شهادت طلبانه زدند، جوانان و مردم مبارز فلسطین با این عملیات صراحتاً اعلام کردند که شهرک‌نشینان و نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی باید از اجرای طرح‌های شیطانی خود که درباره مسجدالاقصی در نظر گرفته‌اند دست بکشند، زیرا مسجدالاقصی و قدس شریف تقسیم‌بردار نبوده و نه کسی می‌تواند به آن تعرض کند و از سوی دیگر صهیونیست‌های اشغالگر بدانند که جایی در این مسجد نخواهند داشت.

پس از سال‌ها مبارزه و مجاهدت ملت شریف فلسطین، انتفاضه قدس که ملت فلسطین در کرانه باختری، قدس، نوار غزه و فلسطین اشغالی در سال 1948 طی دلاوری‌های زیادی به نمایش گذاشت، شعله‌ور شد، در این انتفاضه بیش از 240 زن و مرد فلسطینی به شهادت و ده‌ها صهیونیست نیز به هلاکت رسیدند یا زخمی شدند، رژیم اشغالگر صهیونیسم بین‌الملل بدانند که زنان و مردان فلسطین نمونه‌های بارزی از ثبات، دلاوری و شجاعت و شهامت هستند.

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، در دومین سالگرد انتفاضه قدس ضمن حمایت از مبارزات به‌ حق ملت فلسطین برای آزادی قدس شریف موارد ذیل را مورد تأکید قرار می‌دهد:

مقاومت مهم‌ترین راه برای نجات فلسطین و قدس شریف است؛ انتفاضه قدس همچنان شعله‌ور خواهد بود و تا آزادی قدس شریف و مسجدالاقصی این مبارزه ادامه خواهد داشت.

برای همه شهدای سرزمین فلسطین وزنان و مردانی که در این راه ارزشمند به شهادت نائل‌ آمده‌اند از خداوند متعال علو درجات را مسئلت کرده و تأکید داریم که آنان مایه فخر و مباهات ملت فلسطین بوده و به روح پرفتوح آنان درود فراوان می‌فرستیم.

آزادی بیت‌المقدس و رهایی ملت مظلوم و مبارز فلسطین از سلطه اشغالگران صهیونیست، آرمان بلند و جاوید انقلاب اسلامی و راهبرد سرنوشت‌ساز حضرت امام راحل عظیم‌الشأن (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله) برای جهان اسلامی است و تمامی ظرفیت‌های خود را در حمایت از فلسطین و مقاومت اسلامی به کار خواهیم گرفت.

آزادی قدس شریف و تلاش و مبارزه علیه رژیم صهیونیستی را همچنان اولویت اول جهان اسلام می‌دانیم و هر اقدامی را که امت اسلامی را از موضوع فلسطین و آزادی قدس شریف منحرف سازد محکوم می‌کنیم.

دبیرخانه ضمن حمایت از انتفاضه و مقاومت همواره بر ضرورت وحدت، همگرایی و یکپارچگی گروه‌های فلسطینی تأکید می‌کند و هرگونه تلاشی را که باهدف نابودی هویت ملی و تاریخی فلسطین صورت گیرد به‌شدت محکوم می‌کند.

دبیرخانه هرگونه تلاشی را از سوی برخی افراد و یا کشورهای منطقه باهدف امنیت‌سازی رژیم اشغالگر از طریق حمایت از تروریسم تکفیری، دامن زدن به درگیری‌های ساختگی قومی ـ مذهبی و عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس صورت می‌گیرد را محکوم می‌کند.

یقین داریم انتفاضه فلسطین و مقاومت علیه رژیم صهیونیستی روزبه‌روز با قدرت بیشتر به راه خود ادامه می‌دهد و مبارزات ملت شریف فلسطین و همه آزادی‌خواهان جهان تا آزادی قدس شریف ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

خبرگزاری فارس

خبرگزاری مهر

خانه ملت

 

 

Parameter:270345!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار