|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/31]

بیانیه «المهندس» درباره حوادث اخیر؛ آمریکا مسئول انفجار انبارهای حشد شعبی است  

بیانیه «المهندس» درباره حوادث اخیر؛ آمریکا مسئول انفجار انبارهای حشد شعبی است

نایب‌رئیس حشد شعبی عراق بیانیه‌ای درباره انفجارهای اخیر صادر کرد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات، «ابومهدی المهندس» نایب‌رئیس هیئت حشد شعبی عراق در بیانیه‌ای نیروهای آمریکایی را مسئول انفجار انبارهای مهمات حشدشعبی دانست.

وی افزود: دشمنان عراق امروز بار دیگر به‌دنبال هدف قرار دادن نیروهای داوطلب مردمی به‌شیوه‌های مختلف هستند. آمریکا که به‌اعتراف دونالد ترامپ، گروه‌های تروریستی را به عراق و منطقه آورده است امروز به‌دنبال نقض حاکمیت عراق و هدف قرار دادن حشد شعبی به‌شیوه‌های مختلف است.

المهندس اظهار داشت: این اقدامات آمریکا بعد از شکست گروه تروریستی داعش و پیروزی‌های بزرگ نیروهای داوطلب مردمی، نظامی و امنیتی و همچنین بعد از تصویب قانون فعالیت حشد شعبی و تصمیم شورای امنیت ملی برای لغو همه مجوزهای صادرشده پرواز هواپیماها در حریم هوایی عراق صورت گرفته است.

نایب‌رئیس هیئت حشد شبعی گفت که آمریکا گاهی اوقات از طریق قراردادن اسامی نیروهای جهادی و شخصیت‌های ملی در فهرست تروریسم و گاهی از طریق هدف قرار دادن مقرهای حشد شعبی در مناطق مختلف به‌وسیله مزدوران یا هواپیماهای پیشرفته این اقدامات خود را انجام می‌دهد.

المهندس اظهار داشت: ما اطلاعاتی دقیق و تأییدشده داریم که آمریکا امسال چهار فروند پهپاد اسرائیلی از طریق آذربایجان وارد عراق کرد که مقرهای نظامی را هدف قرار دهد.

این فرمانده نیروهای داوطلب مردمی عراق در ادامه گفت: ما اطلاعات دیگر و نقشه‌هایی درباره نشست و برخاست انواع هواپیماهای آمریکایی و ساعات پرواز آنها در کشور در اختیار داریم و اخیراً این هواپیماها به‌جای تعقیب داعش به جاسوسی از مقرهای ما پرداخته‌اند.

وی گفت: هدف قرار دادن مقرهای حشد شعبی بر این است که ارتش آمریکا بر حریم هوایی عراق مسلط شود و از آسمان شهرهای عراق برای اهداف نظامی و غیرنظامی خود استفاده کرده و در پرواز هواپیماهای ارتش عراق اخلال ایجاد کند و این درحالی است که به هواپیماهای آمریکایی و اسرائیلی اجازه حملات مکرر داده شده است و این چیزی است که برخی از مراکز پژوهشی در آمریکا بر آن صحه گذاشته‌اند و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل نیز به آن اعتراف کرده است.

المهندس اظهار داشت: اعلام می‌کنیم که مسئول اول و آخر حوادث اخیر نیروهای آمریکایی هستند و از امروز آمریکا را مسئول آنچه رخ می‌دهد می‌دانیم و هیچ گزینه‌ای به‌جز دفاع از خود و از مقرهایمان با سلاح‌های موجود و سلاح‌های پیشرفته‌تر نداریم. در طول این مدت منتظر ماندیم که تحقیقاتمان کامل شود.

نایب‌رئیس هیئت حشدالشعبی تصریح کرد: ما به فرماندهی عملیات مشترک ابلاغ کردیم که هرگونه هواپیمای خارجی را که بدون اطلاع دولت عراق بر فراز مقرهای ما پرواز می‌کند هواپیمای متخاصم می‌دانیم و بر این اساس با آن برخورد می‌کنیم و همه شیوه‌های جلوگیری از حمله به مقرهای خود را به‌کار خواهیم بست.

انتهای پیام/+

 

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:426580!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)