|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/19]

تأیید خبر سقوط پهپاد جاسوسی آمریکا در عراق؛ پهپاد حامل موشک بود  

تأیید خبر سقوط پهپاد جاسوسی آمریکا در عراق؛ پهپاد حامل موشک بود

شنبه 19 مرداد 1398

یک منبع مسؤول عراقی اعلام کرد پهپاد جاسوسی آمریکا که در شمال غرب بغداد سقوط کرد، حامل موشک بوده و این پهپاد، سه‌شنبه گذشته سقوط کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری عراق جمعه (روز گذشته) اعلام کردند که یک پهپاد جاسوسی آمریکا در منطقه «الرضوانیه» واقع در شمال غرب بغداد سقوط کرده است.

یک منبع مسئول عراقی اخبار مربوط به سقوط این پهپاد جاسوسی آمریکا را تأیید کرد.

روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» به نقل از این منبع عراقی تأکید کرد که «این پهپاد، یک پهپاد جاسوسی آمریکایی حامل موشک بوده که روز سه‌شنبه گذشته سقوط کرده است».


تصویری که از پهپاد منتشر شده

وی که خواست نامش فاش نشود، هیچ اشاره‌ای نکرد که چرا خبر سقوط این پهپاد جاسوسی آمریکا همان روز سه‌شنبه اعلام نشده است. این منبع تصریح کرد که بعید است پهپاد مذکور در پی یک حمله سقوط کرده باشد و «به احتمال قوی، سقوط آن، به سبب نقص فنی بوده است».

در همین ارتباط، مسئولان آمریکایی روز گذشته اذعان کردند که پهپاد جاسوسی این کشور در مزارع الرضوانیه سقوط کرده است. سخنگوی ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا اما اعلام کرد که این پهپاد روز چهارشنبه سقوط کرده است.

وی با این ادعا که پهپاد مذکور به علت نقص فنی سقوط کرده، اظهار داشت که این پهپاد از نوع « MQ-1C» بوده است.


تصویری که از پهپاد منتشر شده

به گفته این مسئول آمریکایی، شماره پهپاد جاسوسی آمریکا 52178 بوده و متعلق به ارتش آمریکاست.

ادعای آمریکایی‌ها درباره سالم بودن پهپاد کذب است

در همین ارتباط، یک کارشناس نظامی به خبرگزاری «براثا» گفت: «رسانه‌های جریان مقاومت عراق این خبر را فاش کردند. آمریکا پس از اینکه دو روز این خبر را مسکوت گذاشته بود، مجبور شد [به سقوط این پهپاد] اعتراف کند».

وی تصریح کرد که اظهارات آمریکایی‌ها مبنی بر سالم بودن این پهپاد با ادعای آنان درباره نقص فنی، همخوانی ندارد.

به اعتقاد این کارشناس، پهپاد آمریکایی در معرض حملات الکترونیکی قرار گرفته و همین مسئله باعث شده بود که مسیر بازگشت را گم کند و آن را در مزارع الرضوانیه به زمین نشانده بودند.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:425041!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)