|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/12]

تازه‌ترین نظرسنجی در مورد آرای احزاب مختلف در انتخابات کنست  

تازه‌ترین نظرسنجی در مورد آرای احزاب مختلف در انتخابات کنست

جمعه 11 مرداد 1398

نتایج تازه‌ترین نظرسنجی به عمل آمده در جامعه صهیونیستی نشان می‌دهد که پس از ائتلاف 4 حزب عربی و تصمیم آن‌ها برای مشارکت در انتخابات پیش‌روی کنست با یک لیست مشترک، این لیست 12 کرسی پارلمانی را کسب خواهد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، بر پایه این نظرسنجی که روزنامه عبری زبان "اسرائیل الیوم" آن را انجام داده، ائتلاف احزاب راست قادر به کسب اکثریت آرا برای تشکیل دولت آینده به نخست وزیری بنیامین نتانیاهو نخواهد بود.

بر پایه این نظرسنجی، در صورتی که انتخابات امروز برگزار شود، لیکود همچنان درصدر خواهد بود اما با این حال بدون حزب "اسرائیل خانه ما" به رهبری آویگدور لیبرمن، نخواهد توانست بیش از 55 کرسی را کسب کند.

این گزارش حاکی از آن است که حزب لیکود 30 کرسی، ائتلاف آبی سفید به رهبری بنی گانتز 28 کرسی، "اسرائیل خانه ما" 10 کرسی، اردوگاه دمکراتیک (ائتلاف حزب میرتس و اسرائیل دمکراتیک با عضویت استاو شفیر عضو جدا شده حزب کار) 9 کرسی، حزب شاس و یهودیت توراتی هر کدام 7 کرسی و ائتلاف حزب کار و جیشر 6 کرسی را کسب خواهند کرد.

همچنین حزب زهوت به رهبری موشه فیگلین آرای مجاز برای ورود به کنست را کسب نخواهد کرد.

همچنین ائتلاف احزاب راست نیز 13 کرسی را کسب خواهد کرد و بدین گونه تعداد کرسی‌های راست‌ها به 56 خواهد رسید.

از سوی دیگر، 40 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی نتانیاهو، 28 درصد بنی گانتز و 8 درصد هم ایهود باراک را مناسب‌ترین گزینه برای نخست وزیری دانسته‌اند.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:423727!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)