|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/07]

تاکید حماس بر ضرورت لغو تصمیمات جائرانه علیه آوارگان فلسطینی در لبنان  

تاکید حماس بر ضرورت لغو تصمیمات جائرانه علیه آوارگان فلسطینی در لبنان

دوشنبه 07 مرداد 1398

جنبش مقاومت اسلامی حماس بار دیگر بر مخالفت قاطع خود با تصمیمات جائرانه وزیر کار لبنان در مورد آوارگان فلسطینی در این کشور تاکید کرد و خواستار لغو فوری این تصمیمات شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این جنبش در بیانیه ای نسبت به تشدید تحرکات و اعتراضات مردمی فلسطینیان در لبنان نسبت به این تصمیمات هشدار داد.

در این بیانیه بر ضرورت عقب نشینی وزیر کار لبنان از تصمیمات خود و بررسی این مسئله از سوی دولت لبنان تاکید و عنوان شده که باید با فلسطینیان به عنوان یک آواره تعامل شود نه یک بیگانه و خارجی.

حماس خواستار یکپارچه سازی تلاش ها و تحرکات مردمی و افزایش همکاری برای مقابله با تصمیمات جائرانه وزیر کار لبنان و اهمیت بیشتر به منافع آوارگان فلسطینی در لبنان شد.

این جنبش بار دیگر بر مخالفت خود با موضوع اسکان آوارگان فلسطینی در لبنان و پایبندی به بازگشت آنان به سرزمین اصلی خود تاکید کرد.

مراجع لبنانی از مدتی پیش به بهانه مقابله با کارگران خارجی، آوارگان فلسطینی در لبنان را تحت فشار قرار داده اند. به موجب قوانین لبنان، آوارگان فلسطینی تنها اجازه دارند در 70 شغل و حرفه مشغول به کار شوند و شروط و محدودیت هایی نیز برای آنان جهت دریافت مجوز کار اعمال شده است.

وزارت کار لبنان 6 ژوئن گذشته طرحی را برای مقابله با کارگردان غیرقانونی در این کشور به منظور کاهش نرخ بیکاری داخلی به اجرا گذاشت که شامل تعطیلی موسسات تحت مالکیت فلسطینی‌ها و اعمال محدودیت‌هایی برای کارگران فلسطینی در محل کار می شود.

این در حالی است که نبیه بری رئیس پارلمان لبنان و سعد حریری نخست وزیر این کشور دیروز پنجشنبه خواستار لغو این تصمیمات شدند. بری گفته بود که تصمیمات اتخاذ شده در مورد آوارگان فلسطینی دیگر لغو شد و وضعیت آنان همانند سابق خواهد بود.

به رغم اینکه نمایندگان پارلمان لبنان تصمیم وزیر کار این کشور در حق آوارگان فلسطینی را لغو کردند، اما وزیر لبنانی همچنان بر تصمیم خود مانده و تا این لحظه آن را لغو نکرده است.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:422813!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)