|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/02]

تحلیلگر اسرائیلی:قسام از یک شاخه نظامی در حال تبدیل شدن به یک ارتش است  

تحلیلگر اسرائیلی:قسام از یک شاخه نظامی در حال تبدیل شدن به یک ارتش است

شنبه 02 شهریور 1398

تحلیلگر سرشناس اسرائیلی تاکید کرد که گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس از زمان توقف جنگ 51 روزه در غزه همچنان در تلاش برای ارتقای توان نظامی خود است و کم کم در حال تبدیل شده از یک شاخه نظامی به یک ارتش بزرگ است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، "یونی بن مناحیم" در گزارشی تاکید کرد که حماس در حال تشکیل یک ارتش نظامی بزرگ برای جنگ با "اسرائیل" از طریق دست‌یابی به ابزارهای مختلف جنگی تحت حمایت مستقیم ایران است.

بن مناحیم تصریح کرد که طبق معلوماتی که پس از سفر اخیر هیات حماس (به ریاست صالح عاروری) به تهران بدست آمده است، حماس و ایران بر سر تقویت گردان‌های قسام و تبدیل آن به یک ارتش نظامی بزرگ به توافق رسیده‌اند. وی گفت که اسماعیل هنیه رهبر حماس در جریان دیدار با خانواده‌های فلسطینی در باریکه غزه به این مساله اشاره و تاکید کرد که حماس ارتشی بزرگ برای جنگ با "اسرائیل" و بیرون راندن آن از سرزمین فلسطین تدارک دیده است.

وی اظهار داشت که هنیه در این دیدار عنوان کرده که پیامی از سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبنی بر ادامه حمایت از مقاومت فلسطین برای بیرون راندن اشغالگران دریافت کرده است.

این تحلیلگر اسرائیلی مدعی شد که طبق اطلاعاتی که رژیم صهیونیستی بدست آورده است، مسئولان ایرانی به صالح عاروری وعده داده‌اند که موشک‌های نقطه‌زن،  کورنت، دوش‌پرتاب و پهبادهای انتحاری در اختیار گردان‌های قسام قرار خواهند داد و کمک‌های مالی به این جنبش را نیز افزایش خواهند داد.

یونی بن مناحیم تاکید کرد که از زمان توقف جنگ 51 روزه در غزه در تابستان 2014 حماس به شیوه‌ای کاملا محسوس در حال تقویت توان نظامی خود است و خود را برای تشکیل یک ارتش بزرگ با نیروهای بی‌شمار آماده می‌کند.

بن مناحیم افزود که حتی محمد ضیف فرمانده کل گردان‌های قسام نیز از مدت‌ها پیش از اصطلاح فرماندهی عالی نظامی و ستاد مشترک ارتش حماس استفاده می‌کند و از همکاری با شاخه‌های نظامی دیگر گروه‌های مقاومت فلسطین به منظور هماهنگی هرگونه اقدامی علیه رژیم صهیونیستی سخن می‌گوید.

وی اشاره کرد که طبق برآوردهای محافل صهیونیستی در رابطه با قدرت نظامی حماس، گردان‌های قسام هم اکنون 40 هزار نیروی نظامی دارد که به 6 تیپ در مناطق مختلف نوار غزه تقسیم شده‌اند و هر تیپ خود دارای 4 تا 5 گردان است که هر گردان 5 هزار مبارز دارد.

بن مناحیم تصریح کرد که شاخه نظامی حماس اکنون دارای نیروهای ذخیره، نیروهای ویژه و کماندوی دریایی است و ماموریت اصلی این نیروها اجرای عملیات‌های مسلحانه از طریق تونل‌های هجومی به منظور نفوذ به پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی و حمله به گشتی‌های نظامی اسرائیلی و کشتن نظامیان اسرائیلی و بازگشت به نوار غزه از طریق این تونل‌ها پس از اسارت نظامیان صهیونیست است.

وی همچنین گفت که طبق برآوردهای ارتش رژیم صهیونیستی، حماس 20 هزار راکت و موشک دارد و کارگاه‌هایی برای تولید موشک‌های جدید جهت آماده شدن برای جنگ آتی با این رژیم احداث کرده است.

یونی بن مناحیم تاکید کرد که حماس اکنون صنایع نظامی برای ارتقای موشک‌ها و راکت‌های خود و مجهز کردن آن به کلاهک‌های انفجاری دارد و پهبادهایی ساخته است که قادر به حمل مواد منفجره و موشک و انجام حملات هوایی است.

بن مناحیم افزود که علاوه بر این، حماس شبکه‌ای از تونل‌های دفاعی را حفر کرده که هدف از آن انتقال مبارزان از نوار غزه به دیگر مناطق در صورت حمله ارتش رژیم صهیونیستی است و تونل‌هایی نیز دارد که به داخل اراضی اشغالی امتداد یافته و در جنگ اخیر نیز از آن استفاده شد و از طرفی هم، یگانی برای جنگ سایبری با ارتش رژیم صهیونیستی دارد.

وی در پایان تاکید کرد که هدف از تبدیل قسام از یک شاخه مسلح به یک ارتش نظامی در راستای تقویت توان نظامی حماس تحت حمایت مستقیم ایران صورت می‌گیرد و این یعنی اینکه ارتش رژیم صهیونیستی با یک چالش نظامی جدید و جدی مواجه است، زیرا هدف حماس از این تحولات، انتقال از مرحله دفاعی به مرحله هجومی است.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:426768!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)