|
|
0.0 (0)
[1398/05/01]

تخریب منازل فلسطینی‌ها پس از جنگ، جنایت ناتمام اسرائیل/ تحلیل  

تخریب منازل فلسطینی‌ها پس از جنگ، جنایت ناتمام اسرائیل/ تحلیل

۰۱ مرداد ۱۳۹۸

پارس تودی- رژیم صهیونیستی پس از شکست در جنگی که تنها دو روز طول کشید، اکنون در دور جدید جنایت خود علیه فلسطینی ها به تخریب منازل آنها روی آورده است.

اسرائیل مه 2019 جنگ جدیدی را علیه باریکه غزه آغاز کرد اما واکنش قاطع گروه های مقاومت  فلسطین موجب شد طی تنها دو روز به آتش بس تن دهد و شکست در جنگ را بپذیرد.

پس از این جنگ، اسرائیل و آمریکا تلاش زیادی انجام دادند از طریق سیاسی طرح معامله قرن را پیش ببرند.

از این رو، نشست منامه طی روزهای 25 و 26 ژوئن برگزار شد، اما حتی برگزار کنندگان این طرح از جمله "جرد کوشنر"، داماد ترامپ و "جیسون گرینبلات" فرستاده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور غرب آسیا به شکست نشست منامه اذعان کردند.

اکنون اسرائیل بار دیگر به راهبرد تخریب منازل فلسطینی ها با هدف تداوم شهرک سازی و اشغال جغرافیای فلسطینیان روی آورده است.

در همین راستا، طی کمتر از 24 ساعت بیش از 100 واحد مسکونی در محله صور باهر در قدس اشغالی تخریب شده و قرار است به زودی 225 واحد دیگر نیز تخریب شود.

جنایت رژیم صهیونیستی در شرایطی انجام می شود که کشورهای عربی نه تنها سکوت کرده اند بلکه با تلاش برای ایجاد روابط رسمی دیپلماتیک با اسرائیل، تلویحاً حمایت خود را از این جنایت ها نشان می دهند که نمونه آن اظهارات اخیر وزیر خارجه بحرین درباره لزوم برقراری روابط رسمی کشورهای عربی با اسرائیل است.

جنایت تخریب منازل فلسطینی‌ها در قدس اشغالی از تبعات تصمیم غیرقانونی اخیر "ترامپ" مبنی بر معرفی  قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی است.

این تصمیم آمریکا دست اسرائیل را برای شدت بخشیدن به جنایت شهرک سازی بیش از گذشته باز کرده است.

در همین راستا، "ولید عساف" رئیس هیئت مقابله با شهرک سازی و دیوار حائل می گوید که این گسترده‌ترین عملیات تخریب منازل فلسطینیان از سال 1967 تا به امروز بوده است.

نکته دیگر این است که تخریب منازل فلسطینی ها با هدف شهرک سازی برای صهیونیست ها مصداق بارز نژادپرستی است.

در میان سکوت نهادهای بین المللی به خصوص سازمان ملل متحد، گروه‌های مقاومت و مردم فلسطین با اتخاذ راهبرد مقاومت، تلاش می کنند با جنایت اسرائیل مقابله کنند.

"صالح العاروری" نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" در این خصوص گفت: جنایت دشمن صهیونیستی در تخریب بیش از 100 واحد مسکونی فلسطینیان در قدس اشغالی و آواره کردن صدها نفر، نشان می دهد که این رژیم یک رژیم نژادپرست و جنایتکار است که تنها زبان مقاومت را می فهمد.

سازمان ملل نیز در ادامه انفعال و انجام ندادن هیچ اقدام عملی در مقابل جنایت های اسرائیل بار دیگر به ابراز نگرانی کلامی روی آورده است.

"نیکولای ملادینوف" هماهنگ‌کننده سازمان ملل متحد در امور غرب آسیا  در توییتی اظهار داشت، به رغم درخواست‌ها از رژیم صهیونیستی مبنی بر توقف عملیات تخریب منازل فلسطینیان، تخریب های اخیر در محله "صور باهر" آواره شدن صدها خانواده فلسطینی را در پی داشته است که هیچ حجمی از کمک‌های بشردوستانه نمی تواند رنج این افراد را جبران کند.

نویسنده: عمادی

 

پارس تودی

Parameter:422096!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)