|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/17]

ترامپ مقامات ارشد دولتش را به کنفرانس صهیونیستی واشنگتن می‌فرستد  

ترامپ مقامات ارشد دولتش را به کنفرانس صهیونیستی واشنگتن می‌فرستد

۱۳۹۸/۴/۱۷

پنس، پامپئو و بولتون از جمله مقامات ارشد دولت آمریکا هستند که در کنفرانس اتحاد مسیحیان اوانجلیست برای رژیم صهیونیستی شرکت خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تعدادی از مقامات ارشد دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، در گردهمایی یک گروه لابی‌گر اوانجلیست با نام اتحاد مسیحیان برای رژیم صهیونیستی شرکت می‌کنند.

به نوشته پایگاه خبری «میدل ایست مانیتور»،«مایک پنس» معاون ترامپ، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا، «جان بولتون» مشاور امنیتی ترامپ، «جیسون گرینبلات» نماینده ویژه ترامپ در امور خاورمیانه و «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی، سخنرانان این کنفرانس سالانه که روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در واشنگتن برگزار می‌شود، خواهند بود.

شماری از سناتورهای جمهوری‌خواه نیز در این کنفرانس شرکت می‌کنند. با این‌که این کنفرانس خود را فراحزبی معرفی کرده است، سخنرانی هیچ سناتور دموکراتی در آن برنامه‌ریزی نشده است.

علت این‌که ترامپ مقامات ارشد دولتش را به این گردهمایی می‌فرستد این است که اوانجلیست‌ها جزو حامیان اصلی او در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ بودند و او همچنان به حمایت آن‌ها نیاز دارد.

هنگامی که ترامپ طی عملی بحث برانگیز سفارت آمریکا در فلسطین اشعالی را از «تل‌آویو» به «بیت‌المقدس» انتقال داد، بنیان‌گذار این کنفرانس از او تمجید کرد و گفت: «هیچ‌گاه رئیس‌جمهوری اسرائیل‌دوست‌تر از دونالد ترامپ وجود نداشته است».

با این‌که حدود ۸۰ درصد اوانجلیست‌ها در سال ۲۰۱۶ به ترامپ رأی دادند، او به‌دنبال کسب رأی بیشتری از این گروه است.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

Parameter:419495!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)