|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/05]

ترکیه ، اسرائیل را متهم به طراحی نقشه های پلید کرد  

ترکیه ، اسرائیل را متهم به طراحی نقشه های پلید کرد

سه شنبه 05 شهریور 1398

آنکارا- ایرنا- وزیر امور خارجه ترکیه با انتقاد از رویکردهای اخیر اسرائیل در آستانه انتخابات زودهنگام در این کشور، تاکید کرد که تل‌آویو بار دیگر در پی نقشه های پلید در منطقه است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی در روز سه شنبه، مولود چاووش‌اوغلو وزیر امورخارجه ترکیه با انتشار پیامی در توئیتر از رویکردهای اخیر اسرائیل انتقاد کرد و نوشت: در آستانه انتخابات زودهنگام اسرائیل در تاریخ 17 سپتامبر، باز این کشور در پی نقشه های پلید در منطقه است.

وی تاکید کرد: ترکیه از کمک و حمایت برادران فلسطینی در قدس شرقی اشغالی که پایتخت فلسطین است دست بر نخواهد داشت.

یسرائیل کاتز، وزیر امور خارجه اسرائیل دستور داده است برای جلوگیری از فعالیت و کمک های ترکیه در قدس شرقی اشغالی یک بسته پیشگیرانه آماده شود. این پیشنهاد کاتز پیش از برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور جلب توجه می کند.

رجب طیب اردوغان رئیس ‌جمهوری ترکیه پیشتر خطاب به بنیامین نتانیاهو نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: اگر بخواهید بیش از این زیاده‌روی کنید رفتار ما نیز تغییر خواهد کرد .

وی بنیامین نتانیاهو نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی را 'قاتل کودکان فلسطینی خوانده و خطاب به وی گفته بوده بود : ای نتانیاهو ! به خودت بیا ! تو ظالم هستی.

اردوغان با بیان اینکه ما به هیچ کس ظلم نکرده ‌ایم، خطاب به صهیونیست ها افزود: در مجامع بین ‌المللی موضوع مجازات شما را پیگیری خواهیم کرد.

اردوغان پیشتر نیز در جدال لفظی با نتانیاهو، وی را 'صدای ظالمان' و سمبل 'تروریسم دولتی' خوانده بود.

نتانیاهو که سرگرم فعالیت‌های انتخاباتی است روز یکشنبه اعلام کرده بود «اسرائیل» کشور همه شهروندانش نیست، بلکه فقط «کشور یهودیان» است و به این ترتیب جامعه اعراب و مسلمان اهمیتی ندارند.

نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی اواخر سال 2018 در میانه افزایش تنش‌های میان آنکارا و تل‌آویو رئیس‌ جمهوری ترکیه را دیکتاتور خوانده بود.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:427391!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)