|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
بر اساس آخرین نظر سنجی در اسرائیل اعلام شد:
[1398/06/23]

تساوی لیکود و آبی – سفید و عدم دستیابی طرفین  به حداقل لازم برای تشکیل کابینه  

بر اساس آخرین نظر سنجی در اسرائیل اعلام شد:

تساوی لیکود و آبی – سفید و عدم دستیابی طرفین  به حداقل لازم برای تشکیل کابینه

شنبه 23 شهریور 1398

دو شبکه تلویزیونی اسرائیلی با برگزاری یک نظر سنجی اعلام کردند هر دو حزب لیکود و آبی – سفید از مقبولیت یکسان اجتماعی برخودار بوده و هیچ یک از طرفین قادر به دستیابی به حداقل لازم برای تشکیل کابینه نیست.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، بر اساس آخرین نظر سنجی انجام شده پیش از برگزاری بیست و دومین انتخابات کنست رژیم صهیونیستی دو حزب لیکود و آبی – سفید به طور مساوی به 32 کرسی در کنست آینده دست خواهند یافت.

این نظر سنجی توسط دو شبکه عبری زبان 12 و 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی در روز گذشته انجام شده است.

بر اساس نظر سنجی شبکه 13 لیست مشترک عربی 12 کرسی را از آن خود می کند در حالی که نظر سنجی شبکه 12 حاکی از تصاحب 10 کرسی در کنست آینده توسط این جریان سیاسی است.

بر اساس نظر سنجی شبکه 13 دو حزب اسرائیل خانه ما به ریاست لیبرمن و راست جدید به ریاست آیلت شاکید به طور مساوی به 9 کرسی دست می یابند و پس از آن حزب یهودت هتوراه با 7 کرسی، شاس با 6 کرسی، اردوگاه دموکراتیک با 5 کرسی و هر کدام از حزب عوتسما یهودیت و لیست ائتلافی کار – گیشر با 4 کرسی در جایگاه های بعدی قرار دارند.

اما نظر سنجی شبکه 12 حاکی از آن است که حزب اسرائیل خانه ما و راست جدید هر کدام به 8 کرسی دست می یابند و پس از آنها حزب شاس 7 کرسی، اردوگاه دموکراتیک 6 کرسی و هر کدام از حزب عوتسما یهودیت و لیست کار – گیشر 5 کرسی کنست آینده را از آن خود می نمایند.

بر اساس هر دو نظر سنجی انجام شده نتانیاهو همچنان نخواهد توانست کابینه آینده رژیم صهیونیستی را با مشارکت جریان های راستگرا و حریدیم تشکیل دهد.

همچنین بر اساس نظر سنجی شبکه 12 تلویزیون اسرائیل 40 درصد از ساکنان اراضی اشغالی ترجیح می دهند یک دولت سکولار تشکیل شود.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:429565!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)