|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/04]

تشکیلات خودگردان به خط زدن نام فلسطین از کشورهای منطقه توسط آمریکا واکنش نشان داد  

تشکیلات خودگردان به خط زدن نام فلسطین از کشورهای منطقه توسط آمریکا واکنش نشان داد

دوشنبه 04 شهریور 1398

سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که حذف کردن نام فلسطین از لیست کشورهای منطقه از سوی وزارت خارجه آمریکا یک همسویی با افکار راست افراطی اسرائیل است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، نبیل ابو ردینه، سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: حذف کردن نام فلسطین از لیست کشورهای منطقه از سوی وزارت خارجه آمریکا همسویی با افکار راست افراطی اسرائیل است و این امر عقب‌گرد و انحطاطی بی‌سابقه در سیاست خارجه آمریکا به شمار می‌آید.

ابو ردینه در ادامه افزود: این اقدام آمریکا در راستای زنجیره تلاش‌های ناامیدانه برای حذف پرونده فلسطین و ملت آن است که با عدم به کار بردن اصطلاح "اراضی فلسطینی" آغاز شد و با عدم استفاده از اصطلاح "اراضی اشغال شده" ادامه یافت و به این اقدام محکوم شده، مردود و تقبیح شده ختم شده است.

سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین تصریح کرد: این اقدام آمریکا مجدداً تاکیدی بر این امر دارد که دولت آمریکا نه تنها طرفدار رژیم صهیونیستی است، بلکه به طور کامل با نقشه‌های راست افراطی اسرائیل همسو است و این اقدام بیانگر مضمون و محتوای طرح موسوم به "معامله قرن" است.

ابو ردینه خاطرنشان کرد: دولت آمریکا به خوبی می‌داند که نه صلح، نه امنیت و نه ثبات در منطقه بدون تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی در مرزهای چهارم ژوئن ۱۹۶۷ برقرار نمی‌شود.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:427190!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)