|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
کارشناسان صهیونیست مطرح کردند:
[1398/05/19]

تلاش جنبش مقاومتی حماس برای راه اندازی انتفاضه سوم در کرانه باختری  

کارشناسان صهیونیست مطرح کردند:

تلاش جنبش مقاومتی حماس برای راه اندازی انتفاضه سوم در کرانه باختری

شنبه 19 مرداد 1398

رون بن یشای کارشناس نظامی صهیونیست نیز طی مقاله ای در روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت بیان کرد: حماس از طریق این نوع عملیات های مسلحانه سعی در راه اندازی انتفاضه سوم دارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقل از پایگاه عربی21، "الیورلیفی" کارشناس صهیونیستی طی گزارشی در روزنامه عبری زبان "یدیعوت احرونوت" نوشت: عملیات اخیر به اسارت گرفتن و قتل سرباز اسرائیلی در نزدیکی شهرک "گوش عتصیون" در جنوب کرانه باختری تاکید بر این دارد که حماس در اجرای این نوع حملات با ابلاغ دستورات و آموزش های خود از نوار غزه و یا با اقدامات میدانی در کرانه باختری دست دارد.

این کارشناس صهیونیست در ادامه گزارش خود آورده است: زمانی که اقدامات پیگیرانه برای یافتن عامل قتل سرباز اسرائیلی هنوز ادامه دارد، نگاه اسرائیل به دفتر حماس در کرانه باختری دوخته شده که اعضای این دفتر متشکل از اسرایی است که طی توافق مبادله شالیت در سال 2011 آزاد شده اند. قابل توجه اینکه اغلب اعضای آن در خارج از اراضی فلسطین به سر می برند و فرمانده این دفتر نیز در بیروت ساکن است.

وی در پایان گزارش خود تاکید کرد: با وجود اینکه حماس مسئولیت این عملیات را برعهده نگرفته اما تبریک حماس برای این عملیات و قدردانی از فردی که این عملیات را انجام داده اشاره بر تلاش های مستمرش در اجرای حملات مسلحانه در سراسر کرانه باختری دارد. ضمن اینکه دفتر کرانه باختری حماس مسئول تشکیل دهنده تیم های نظامی هدایت و تجهیز مالی این عملیات هایی است که شاخه نظامی حماس آن را اجرایی می کند.

در همین راستا "رون بن یشای" کارشناس نظامی صهیونیست نیز طی مقاله ای در روزنامه یدیعوت آحرونوت نوشت: حماس از طریق این نوع عملیات های مسلحانه سعی در راه اندازی انتفاضه سوم دارد. این درحالی است که شاباک امسال بیش از 300 فقره عملیات های مسلحانه را خنثی کرده است. به همین دلیل این امکان وجود دارد که این عملیات از سوی حماس رهبری شده باشد.

"رون بن یشای" در ادامه مقاله خود ذکر کرد: دفتر حماس در کرانه باختری با تمام قوا و بی وقفه سعی در اجرای حملات شدید در کرانه باختری دارد و مشخصا از طریق این نوع عملیات های چه به صورت فردی و یا به صورت تیمی و سازمان یافته دو هدف اساسی را دنبال می کند. اولین هدف حماس تحکیم موجودیت خود به عنوان یک جنبش مقاومتی است که بی وقفه با اسرائیل می جنگد و دومین هدف حماس نیز فراهم کردن زمینه شکل گیری انتفاضه سوم بوده که شهرک نشینان را هدف گرفته است.

"عاموس هرئیل" نویسنده صهیونیست نیز طی مقاله ای در روزنامه "هاآرتض" به این موضوع پرداخت و نوشت: رهبران حماس نقشه پیچیده ای را در مقابل اسرائیل اتخاذ کرده اند؛ در غزه با هدف رفع محاصره نوارغزه و بهبود شرایط معیشتی مردم، سعی در مدیریت اوضاع آنجا دارند و در کرانه باختری و قدس به منظور هدف قرار دادن امنیت شهرک نشینان برای انجام عملیات های چریکی برنامه ریزی می کنند. این عملیات ها گاهی موفق است و گاهی منجر به آغاز یک درگیری گسترده در کرانه باختری و قدس می شود.

این کارشناس صهیونیست به نحوه مواجهه اسرائیل با تیم های نظامی ضد صهیونیستی سازمان یافته حماس در کرانه باختری اشاره کرد و توضیح داد: ارتش و شاباک از طریق بازداشت های روزانه اعضای فعال حماس در کرانه باختری در تلاشند با این جنبش مقابله کنند.

"هرئیل" در پایان مقاله خود اشاره ای به همکاری امنیتی تشکیلات خود گردان با رژیم صهیونیستی کرد و گفت: همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان با اسرائیل بخش بزرگی از موفقیت های اسرائیل در مواجهه با نیروهای حماس در کرانه باختری است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:425026!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)