|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/18]

تلاش رژیم صهیونیستی برای تخریب صدها واحد مسکونی در قدس  

تلاش رژیم صهیونیستی برای تخریب صدها واحد مسکونی در قدس

 دوشنبه 17 تیر 1398

ده ها تن از نظامیان رژیم صهیونیستی وابسته به فرماندار نظامی کرانه باختری روز یک شنبه به منطقه واد الحمص در شهرک صورباهر واقع در جنوب قدس حمله کرده و شروع به اندازه گیری مساحت آنها و عکس برداری به عنوان بخشی از مقدمات تخریب این خانه ها کردند.

حماده حماده، رئیس کمیته خدمات شهرک صوربارهر و خانه های در معرض تخریب در محله واد الحمص گفت: نظامیان اسرائیلی به منظور فراهم کردن مقدمات تخریب 237 آپارتمان، به این منطقه حمله کردند. حدود 500 نفر در این واحدها زندگی می کنند.

وی افزود: دادگاهی در رژیم صهیونیستی حکم تخریب این خانه ها را به اینکه نزدیک دیوار حائل ساخته شده اند و خطری برای امنیت این دیوار محسوب می شوند، صادر کرده است.

بر اساس قانون شهرک سازی در این رژیم، خانه هایی که در اطراف این دیوار ساخته می شوند باید از هر طرف 250 متر با آن فاصله داشته باشند.

حماده تصریح کرد مهندسان و پیمانکارانی که نظامیان را همراهی می کردند، اقدام به اندازی گیری مساحت خانه ها و عکس برداری از آنها کردند. آنها اقدام به بررسی میدانی تخریب 237 واحد مسکونی کردند.

وی خاطرنشان کرد که نظامیان اسرائیلی با تهدید از شهروندان می خواستند خودشان با دست خودشان خانه های خود را تخریب کنند وگرنه بلدوزرها این کار را انجام خواهند داد و هزینه این تخریب هم به پای اهالی خواهد بود.

حماده گفت: فرماندار نظامی اسرائیلی تا هجدهم ماه جاری به اهالی مهلت داده است و پس از این مهلت، بلدوزرها هر لحظه ممکن است منازل را تخریب کنند.

در محله واد الحمص در شهرک صورباهر حدود 6 هزار نفر زندگی می کنند که 500 نفر آنها تهدید به تخریب خانه هایشان شده اند.

 

العالم

Parameter:419513!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)