|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در اقدامی تازه ای از سوی واشنگتن در حمایت از صهیونیست‌ها صورت گرفت؛
[1398/05/19]

تلاش‌ مستمر لابی‌ قدرتمند صهیونیستی برای برچیدن موانع ضد اسرائیلی در غرب و آمریکا  

در اقدامی تازه ای از سوی واشنگتن در حمایت از صهیونیست‌ها صورت گرفت؛

ارائه تعریف مفصل و جدید یهودی ستیزی از سوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا/ تلاش‌ مستمر لابی‌ قدرتمند صهیونیستی برای برچیدن موانع ضد اسرائیلی در غرب و آمریکا

شنبه 19 مرداد 1398

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در تازه ترین اقدام خود در حمایت از صهیونیست ها تعریف تازه ای از یهودی ستیزی را بر روی پایگاه اینترنتی‌خود قرار داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری سما نیوز، وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در تازه ترین اقدام خود در حمایت از صهیونیست ها تعریف تازه ای از یهودی ستیزی را بر روی پایگاه اینترنتی خود قرار داد.

این تعریف، سیاست های کنونی اسرائیل و سیاست هایی را که آلمان نازی در قبال یهودیان در پیش گرفت را مقایسه می کند.

این اقدام به طور مشخص دو هفته پس از موافقت کنگره آمریکا برای محکوم نمودن اقدامات جنبش بی دی اس (تحریم رژیم صهیونیستی و خارج کردن سرمایه گذاری ها از اراضی اشغالی) و در بهبوهه حملات لفظی مستمر نمایندگان کنگره آمریکا علیه " الهان عمر" نماینده مسلمان ایالت مینیسوتا در این کنگره صورت گرفت.

گفتنی است، پیش از این، الهان عمر تلاش داشت تا قانونی مبنی بر برخورداری هر شهروند و نهادی برای تحریم کشور خارجی در نتیجه عدم رعایت حقوق بشر را تصویب کند.

آنچه به نظر می رسد این است که وزارت خارجه ایالت متحده آمریکا سعی دارد تا بدون هیچگونه هیاهویی و بدون هیچگونه بیانیه ای تعریف تازه یهودی ستیزی را ارائه دهد.

این موضوع را برای اولین بار"آدام میلشتاین" رئیس شورای اسرائیل و آمریکا در تاریخ 6 آگوست 2019 و از طریق یک پیام مجازی در صفحه توییتری اش منتشر ساخت و نوشت: وزارت خارجه آمریکا به زودی تعریف جدیدی از یهودی ستیزی را ارائه خواهد کرد.

وی در ادامه پست خود ذکر کرد که "مایک پمپئو" وزیرخارجه آمریکا و همچنین "ایلان کار" نماینده ویژه آمریکا در مبارزه با یهودی ستیزی اکنون به این نتیجه رسیده اند که جنبش بی دی اس یک سازمان ضد اسرائیلی و ضد یهودی تنفر آمیز است.

به گزارش قدسنا، جنبش جهانی تحریم و خروج سرمایه از اسرائیل و اجرای تحریم فراگیر که به اختصار B D S  گفته می شود؛ در مانیفست اعلامی خود 3 هدف را دنبال می کند؛

*           پایان اشغالگری و شهرک سازی در اراضی عربی(مناطق اشغالی 1967) و برچیدن دیوار حایل

*           به رسمیت شناختن حق برابری شهروندان عرب فلسطینی

*           عملیاتی شدن حق بازگشت آوارگان فلسطین بر اساس قطعنامه 194 سازمان ملل متحد

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:425019!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)