|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/18]

تماس تلفنی پوتین با نتانیاهو و اردوغان درباره تحویل اس‌- ۴۰۰ و سوریه  

تماس تلفنی پوتین با نتانیاهو و اردوغان درباره تحویل اس‌- ۴۰۰ و سوریه

دوشنبه 17 تیر 1398

سخنگوی کرملین امروز (دوشنبه) گفت، روسای جمهوری روسیه و ترکیه در گفت‌وگویی تلفنی درباره انتقال سامانه‌های دفاع هوایی اس-۴۰۰ به ترکیه رایزنی کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین تاکید کرد: قطعاً به این موضوع اشاره شد. این توافق در مرحله اجراست.

به گفته کرملین، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه همچنین با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره همکاری در سوریه با توجه به نتایج نشست امنیتی اخیر روسیه، آمریکا و اسرائیل تلفنی صحبت کرد.

کرملین افزود: پوتین و نتانیاهو بر اهمیت ادامه این هماهنگی از طریق کانال‌های نظامی میان دو طرف تاکید کردند.

براساس بیانیه کرملین، پوتین و نتانیاهو به بررسی نتایج نشست سه جانبه بین مشاوران امنیت ملی اسرائیل، آمریکا و روسیه پرداختند که در ۲۵ ژوئن در قدس برگزار شد.

طبق این بیانیه، دو طرف همچنین به بررسی همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های تجاری و اقتصادی و انسانی پرداختند. نتانیاهو همچنین به پوتین غرق شدن ۱۴ دریانورد روس را تسلیت گفت.

پوتین نیز رسماً از نتانیاهو برای حضور در هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی بر نازی‌ها در مسکو مصادف با نهم ماه مه ۲۰۲۰ دعوت کرد.

دیمیتری پسکوف همچنین تاکید کرد، توهین‌های روزنامه‌نگار گرجستانی علیه رئیس‌جمهوری روسیه غیر قابل قبول است.

در همین حال مدیر بخش آمریکای لاتین در وزارت خارجه روسیه تاکید کرد، روسیه از نیت طرف‌های ونزوئلایی برای برگزاری نشست جدید در کشور باربادوس، واقع در شمال شرق ونزوئلا حمایت می‌کند. این مقام تاکید کرد: قطعاً ما ازگفت‌وگو میان طرفین ونزوئلایی حمایت می‌کنیم چون می‌دانیم این خود ونزوئلایی‌ها هستند که باید مشکلات ونزوئلا را بدون مداخله خارجی حل و فصل کنند. دراین رابطه، دور بعدی مذاکرات که با میانجیگری نروژ برگزار می‌شود، از نظر ما گام مهمی در یافتن راهکاری مناسب برای تمام ونزوئلایی‌هاست.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:419651!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)