|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
روزنامه معاریو فاش کرد :
[1398/06/24]

تمام دولت‌های اسرائیل در برابر مقاومت غزه شکست خورده اند  

روزنامه معاریو فاش کرد :

تمام دولت‌های اسرائیل در برابر مقاومت غزه شکست خورده اند

یکشنبه 24 شهریور 1398

تحلیلگر نظامی صهیونیست در روزنامه معاریو نوشت: ظاهراً سیاست چشم پوشی در برابر غزه تصادفی نیست و هرکجا برویم غزه به دنبال ما خواهد آمد و با معضل آن روبرو هستیم.

روزنامه صهیونیستی معاریو در مطلبی فاش کرد که  تمام دولت های اسرائیل در سال های گذشته در مواجهه با غزه و سیاست های اتخاذی در قبال آن شکست خورده اند.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، "تال لیو  رام" تحلیلگر نظامی صهیونیست در روزنامه معاریو نوشت: ظاهراً سیاست چشم پوشی در برابر غزه تصادفی نیست و هرکجا برویم غزه به دنبال ما خواهد آمد و با معضل آن روبرو هستیم.

وی افزود: موفقیت های نظامی در شمال و مقابله با پروژه هسته ای ایران و اعلام الحاق غور اردن و شمال بحر المیت به اسرائیل تنها برگه برنده ای برای نتانیاهو پیش از برگزاری انتخابات است.

این تحلیلگر اسرائیلی ادامه داد: اما بار دیگر غزه وارد دستور کار اسرائیل شده است و با رویکری آرام و در عین حال ثابت در حال نزدیک شدن به وضعیت امنیتی پیش از جنگ 2014 است.

این روزنامه عبری زبان مدعی شد جنبش حماس در شرایط سختی به سر می برد و نا امیدی در غزه افرایش یافته و گروه های موجود در این منطقه برای سوق دادن اوضاع به سوی تنش آفرینی تلاش می کنند.

در بخش دیگری از مقاله تال لیف رام آمده است: درست است که خویشتنداری یک سیاست منطقه ای اتخاذ شده برای ایام پیش از برگزاری انتخابات است یا ممکن است اولویت هایی وجود داشته باشد که اتخاذ این سیاست را توجیه کند، اما اتخاذ چنین سیاستی معقول نیست زیرا اسرائیل که پس از جنگ 2014 به آرامشی نسبی دست یافته بود  به صورت تدریجی به دوران تنش مجدد و پس از آن عملیات گسترده نظامی راهبری می کند.

وی در مورد جنگ 2014 تاکید کرد: این جنگ از لحاظ نظامی به منزله از دست دادن فرصتی بزرگ بود اما با این وجود در 5 سال گذشته می توانستیم از نتایج آن به ویژه در عرصه سیاسی و نظامی استفاده کنیم اما همه باید اعتراف کنیم که از این دستاوردها استفاده نشد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:429726!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)