|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
عضو کنست رژیم صهیونیستی:
[1398/05/12]

توافق تبادل اسرا "شالیت" هزینه سنگینی را برای اسرائیل در پی داشت  

عضو کنست رژیم صهیونیستی:

توافق تبادل اسرا "شالیت" هزینه سنگینی را برای اسرائیل در پی داشت

شنبه 12 مرداد 1398

آیالیت نحمیا-رابین : توافقنامه شالیت مانعی برای بازگشت سربازان اسیر و یا بازگشت جسدشان و دست یافتن به اطلاعاتی درخصوص سرنوشت اسیران اسرائیلی است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقل از پایگاه خبری عربی21، " آیالیت نحمیا-رابین" یکی از اعضای کنست رژیم صهیونیستی طی مقاله ای در روزنامه صهیونیستی "معاریو" نوشت: جامعه اسرائیل همچنان از عواقب توافق مبادله اسرا با جنبش حماس در مقابل آزادی گلعاد شالیت سرباز اسرائیلی در سال 2011 رنج می برند و هنوز هزینه ضربه روحی که بر بر اثر این توافق ایجاد شده را می پردازد. پس از گذشت پنج سال از پایان جنگ غزه در سال 2014 همچنان حزن و اندوه بین خانواده های چهار اسیر اسرائیلی حکم فرماست.

این عضو کنست با بیان اینکه رژیم اسرائیل در چنین زمانی از آزادی اسرای حماس واهمه دارد، گفت: در شرایط زمانی مختلفی که اسرائیل دچار تغییرات و تحولات شده و رخدادهای غیر منتظره ای برای آن پیش می آید، صدای مادران سربازان اسیر اسرائیلی نشان می دهد پایان جنگ برای ما به معنای آغاز جنگ جدید برای آنها است.

این مقام اسرائیلی با تاکید براینکه دولت و جامعه اسرائیل از پیامدهای توافق شالیت رنج می برند، عنوان کرد: این توافق مانعی برای بازگشت سربازان اسیر، بازگشت جسدشان و یا دست یافتن به اطلاعاتی درخصوص سرنوشت این اسیران اسرائیلی به شمار می آید.

این عضو کنست اسرائیل در ادامه اشاره کرد: در ابتدای تموز 2016 انتظار داشتیم اسرائیل از توافق آشتی با ترکیه برای دست یافتن به اطلاعاتی درخصوص سرنوشت سربازان اسیر نزد حماس استفاده کند. در کنست نیز برخی اصول توافق مبادله مورد بحث و گفتگو قرار گرفته بود اما مشخص شد پس از گذشت پنج سال توافق شالیت همچنان موضوع مورد مناقشه سیاسی و اجتماعی در اسرائیل است ضمن اینکه مانعی برای امضای توافقنامه جدید مبادله برای بازگرداندن اسرای اسرائیلی و یا بازگرداندن جسدشان است.

این مقام اسرائیلی بیان کرد: بسیار عجیب است که کمک های مالی قطر به غزه منتقل می شود بدون اینکه اسرائیل از حماس بخواهد از وضعیت سربازان اسیر خود اطلاعاتی دراختیار او قرار دهد.

این عضو کنست در پایان مقاله خود اشاره کرد:  هنگامی که نمایندگان دولت اسرائیل از طریق واسطه ها برای دست یابی به تفاهمات امنیتی و آتش بس با حماس گفتگو می کنند، نامی از اسرای اسرائیلی در این گفتگوها آورده نمی شود. چنین وضعیتی قطعا موجب بی اعتمادی خانواده ها اسرائیلی به سیاستمداران اسرائیلی خواهد شد.

بر اساس توافق شالیت در سال 2011، 1027 اسیر فلسطینی با نظامی صهیونیست «گیلعاد شالیت» مبادله شدند اما برخی از این اسرا بار دیگر در سال 2014 توسط رژیم صهیونیستی بازداشت شدند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:423779!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)