|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/12/26]

جدال لفظی اردوغان و نخست وزیر رژیم صهیونیستی/ نتانیاهو ظالم و قاتل کودکان فلسطینی است  

جدال لفظی اردوغان و نخست وزیر رژیم صهیونیستی/ نتانیاهو ظالم و قاتل کودکان فلسطینی است

یکشنبه 26 اسفند 1397

رجب طیب اردوغان رئیس ‌جمهوری ترکیه بنیامین نتانیاهو را ظالم و قاتل کودکان فلسطینی خطاب و تاکید کرد اگر بخواهید بیش از این زیاده‌روی کنید رفتار ما نیز تغییر خواهد کرد.

به گزارش آناتولی، اردوغان طی سخنانی در جمع مردم منطقه غازی عثمان پاشا در استانبول به نتانیاهو تاکید کرد که "پسرت را که به جای استانبول از عبارت 'قسطنطینیه' استفاده کرده، تنبیه کن. ''
وی هفته گذشته نیز بنیامین نتانیاهو نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی را قاتل کودکان فلسطینی خوانده و خطاب به وی گفته بود: ای نتانیاهو ! به خودت بیا ! تو ظالم هستی.
اردوغان در نشستی در آنکارا در واکنش به سخنان اخیر نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی که اردوغان را ظالم و دیکتاتور خوانده بود، گفت: نیازی نداریم که نتانیاهو به ما درس بدهد، به خوبی می دانیم که او ظالم و "قاتل کودکان فلسطینی" است.
او در ادامه سخنانش، خطاب به نتانیاهو گفت: به خودت بیا، تو ظالم هستی! تو کودکان هفت ساله فلسطینی را می‌ کشی.
رئیس جمهوری ترکیه درباره اقدامات اخیر صهیونیست ها علیه مسجد الاقصی نیز گفت: تا زمانی که این امت (اسلامی) پابرجاست هیچ کس نمی ‌تواند کاری کند که ما مسأله قدس را فراموش کنیم. در هر حمله و تعرضی به مسجد مبارک (مسجد الاقصی) ما را پیش روی خود خواهند یافت. حتی اگر همه هم سکوت کنند ما و ملت ترکیه سکوت نخواهیم کرد. ما به نبرد خود برای دفاع از قدس تا آخرین نفس ادامه خواهیم داد.
اردوغان با بیان اینکه ما به هیچ کس ظلم نکرده ‌ایم، خطاب به صهیونیست ها افزود: در مجامع بین ‌المللی موضوع مجازات شما را پیگیری خواهیم کرد.
نتانیاهو سه ‌شنبه شب گذشته با انتشار پیامی توئیتری نوشت: اردوغان، دیکتاتور ترکیه، به دموکراسی اسرائیل حمله می‌کند در حالی که زندان هایش مملو از روزنامه نگاران و قضات ترک است، چه مضحک.
اردوغان پیشتر نیز در جدال لفظی با نتانیاهو، وی را 'صدای ظالمان' و سمبل 'تروریسم دولتی' خوانده بود.
ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه نیز در واکنش به سخنان نتانیاهو علیه اردوغان، گفت: دولت آپارتاید اسرائیل به رهبری بنیامین نتانیاهو فلسطینیان را در خاک خود زندانی کرده است.
نتانیاهو که سرگرم فعالیت‌های انتخاباتی است روز یکشنبه اعلام کرده بود «اسرائیل» کشور همه شهروندانش نیست، بلکه فقط «کشور یهودیان» است و به این ترتیب جامعه اعراب و مسلمان اهمیتی ندارند.
این نخستین بار نیست که نتانیاهو، رجب طیب اردوغان را هدف حملات لفظی خود قرار می‌دهد؛ نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی اواخر سال 2018 در میانه افزایش تنش‌های میان آنکارا و تل‌آویو نیز رئیس‌ جمهور ترکیه را دیکتاتور خوانده بود.
به گزارش ایرنا، سرزمین های اشغالی از هفته گذشته و به دنبال از سرگیری تجاوزهای رژیم صهیونیستی و بمباران مناطق مختلف غزه توسط جنگنده های این رژیم بحرانی است.
خبرگزاری قدس روز گذشته (سه شنبه) گزارش داد که شمار زیادی از نظامیان صهیونیستی از طرف درب 'المغاربه' به مسجد الاقصی و نمازگزاران فلسطینی هجوم بردند.
پلیس رژیم اشغالگر قدس سه شنبه درهای ورودی مسجد الاقصی و صحن مسجد را بست و نمازگزاران را از این مکان مقدس بیرون راند.

 

العالم

Parameter:395144!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)