| |
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0/0 (0)
بروجردی درهشتمین نشست کمیته دائمی فلسطین:
[1396/10/23]

جمهوری اسلامی نه خواهان جنگ و نه تشکیل دو دولت به معنای شناسایی رژیم نامشروع صهیونیستی است  

بروجردی درهشتمین نشست کمیته دائمی فلسطین:

جمهوری اسلامی نه خواهان جنگ و نه تشکیل دو دولت به معنای شناسایی رژیم نامشروع صهیونیستی است

تاریخ خبر: 1396/10/23 

تهران- ایرنا- رئیس هشتمین نشست کمیته دائمی فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند نه خواهان جنگ و نه تشکیل دو دولت به معنای به رسمیت شناختن رژیم نامشروع و اشغالگر صهیونیستی، است.

به گزارش ایرنا، علاءالدین بروجردی امروز- شنبه- در هشتمین نشست کمیته دائمی فلسطین اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که در تهران برگزار شد، تصریح کرد: همچنین طرح جمهوری اسلامی ایران، طرحی دموکراتیک و مطابق با قوانین و نرم های جهانی و مبتنی بر تعیین حق سرنوشت توسط مردم اصلی فلسطین و برگزاری رفراندوم در فلسطین اشغالی با مشارکت فلسطینی ها، مسیحیان و یهودیانی که مهاجر محسوب نشوند است.
وی اضافه کرد: امیدواریم این طرح در آینده نزدیک به عنوان یک موضع واحد از طرف کشورهای اسلامی و عربی در دستور کار اجلاس ها و سازمان های ذیربط گنجانده شود.
بروجردی با بیان اینکه موضع قوی جهان اسلام باعث مخالفت سازمان ملل با انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس شدافزود: جهان اسلام بعد از اقدام غیرقانونی و ضد قوانین بین المللی آقای ترامپ درخصوص اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس، به شکل یکپارچه و متحد با این سیاست آمریکا مقابله کرد.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: این حضور قوی موجب شد تا ما شاهد مواضع مثبت دیگر کشورها در سازمان ملل و اعضای شورای امنیت در حمایت از فلسطین و مخالفت واضح با اقدام آمریکا باشیم.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علیرغم توطئه های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه به ویژه در سوریه و عراق در جهت کمرنگ کردن موضوع فلسطین و به حاشیه راندن آن، مقاومت کشورهای منطقه و پایداری نیروهای نظامی و مردمی در سوریه و عراق، این سناریوی آمریکا نیز همانند جنگ 33 روزه شکست خورد و فلسطین همچنان به عنوان اولویت اول جهان اسلام و قوی تر از گذشته مطرح است.
بروجردی همچنین اظهارداشت: آمریکا و رژیم صهیونیستی نمی خواهند و نمی گذارند ثبات و امنیت در منطقه برقرار و باقی بماند و شکست داعش و نیروهای تکفیری در عراق و سوریه را با مصالح و منافع خود در تضاد می بیند؛ همچنین آمریکا برای جبران این شکست، مداخله در کشورهای منطقه و ایجاد ناامنی و بی ثباتی و متهم کردن کشورهای اسلامی از جمله پاکستان به حمایت از تروریسم را در دستور کار خود قرار داده است.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم اضافه کرد: آمریکا در ادامه سیاست های تفرقه افکنانه خود و تداوم دشمنی با اسلام و مسلمین و با اطلاع کامل از حساسیت شهر قدس و مواضع کشورها و ملت های اسلامی، عامدانه با اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در صدد تشدید جو ناامنی و پرورش و ایجاد گروه های تروریستی جدید برای فراگیرکردن بی ثباتی و جنگ های نیابتی در منطقه است.
بروجردی در ادامه با بیان اینکه پارلمان های اسلامی در زمینه متحد کردن مواضع و فعالیت های کشورهای اسلامی و همچنین کاهش اختلافات بین کشورهای اسلامی می توانند نقش مهمی ایفا کنند، عنوان کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران حل مشکلات و اختلافات بین کشورها از طریق رایزنی و تفاهم بوده و در این زمینه از نشست های دوجانبه و چند جانبه بین کشورها حمایت می کنیم.
به گزارش خانه ملت، رئیس هشتمین نشست دائمی کمیته فلسطین اتحادیه مجالس سازمان همکاری اسلامی با اشاره به طرح جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح الحاق یک تبصره به ماده (1) قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین را به این شکل داشتیم که در ماده واحده آن آمده: یک تبصره به ماده (1) قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین مصوب 19 اردیبهشت 1369 الحاق می شود و در تبصره آن آمده که دولت مکلف است از همه قدس شریف به عنوان پایتخت همیشگی سرزمین فلسطین حمایت کند؛ طرح فوق مشتمل بر ماده واحده در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ ششم دی ماه 1396 مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
انتهای پیام /
 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:312056!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار