|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/23]

جنبش حماس: تشکیلات خودگردان باید به شکست اوسلو اعتراف کرده و با مقاومت همراه شود  

جنبش حماس: تشکیلات خودگردان باید به شکست اوسلو اعتراف کرده و با مقاومت همراه شود

شنبه 23 شهریور 1398

رهبران جنبش حماس امروز در جریان مشارکت در راهپیمایی بازگشت تاکید کردند تشکیلات خودگردان باید به شکست توافق اوسلو اعتراف کرده و همراه با ملت فلسطین به گزینه مقاومت برای مبارزه با اسرائیل روی آورد.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، خلیل الحیه عضو دفتر سیاسی جنبش حماس از حامیان توافق اوسلو خواست به اشتباه خود اعتراف نموده و تاکید کرد این توافق تنها باعث اختلاف داخلی و ادامه حیات اشغالگران صهیونیست شد.

الحیه در سخنان خود در جریان مشارکت در راهپیمایی بازگشت امروز تیم اوسلو را به بازگشت به سوی مردم فلسطین در قالب یک برنامه ملی برای مبارزه و بیزاری جستن از این توافق دعوت کرد.

وی گفت: توافق اوسلو حضور مناقشه برانگیز رژیم صهیونیستی در منطقه را عادی سازی کرد و سبب مجازات برخی گروه های قانونی فلسطینی شد.

این عضو ارشد جنبش حماس افزود: توافق اوسلو به منزله نکبتی جدید برای مردم فلسطین بود چرا که اشغالگران را به رسمیت شناخته و از 87 درصد از اراضی فلسطین عقب نشینی کرد و با بی توجهی به حقوق فلسطینیان و افزایش اختلافات داخلی، دیگر کشورها را برای عادی سازی روابط با این رژیم تشویق کرده و اشغالگران را برای ادامه جنایات خود علیه ملت فلسطین جرئت بخشید.

از سوی دیگر اسماعیل رضوان از دیگر رهبران حماس نیز تشکیلات خودگردان را به اعتراف نمودن به شکست اوسلو و بیزاری جستن از آن دعوت نمود.

وی در جریان راهپیمایی بازگشت در مرزهای شرقی غزه از همگان خواست برای تحقق منافع ملت فلسطین و بازگشت وحدت تلاش کنند تا از این طریق با توافق قرن و تمام پروژه های حل و فصل مساله فلسطین با تکیه بر گزینه مقاومت مقابله شود.

رضوان همچنین به اشغالگران صهیونیست در خصوص ارتکاب هر گونه حماقت علیه غیر نظامیان شرکت کننده در راهپیمایی بازگشت هشدار داده و تاکید کرد مقاومت به عنوان سپر و شمشیری بازدارنده از حقوق ملت فلسطین دفاع خواهد کرد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:429564!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)