|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/03/25]

جنبش فتح خواستار یک صدایی فلسطینی ها علیه نشست بحرین شد  

جنبش فتح خواستار یک صدایی فلسطینی ها علیه نشست بحرین شد

شنبه  25  خرداد  1398

تهران - ایرنا - شورای انقلابی "جنبش فتح" با صدور بیانیه ای ضمن اعلام برائت از "معامله قرن"، خواستار تحریم نشست بحرین و "یک صدایی" فلسطینی ها علیه این نشست شد.

به گزارش پایگاه خبری "النشره" لبنان، در این بیانیه آمده است: دولت "دونالد ترامپ" دیگر صلاحیت ندارد در خصوص اجرای قوانین و قطعنامه‌های بین المللی و تصمیم گیری درباره فلسطین به ایفای نقش بپردازد.

در ادامه این بیانیه، فتح هشدار می‌دهد که فلسطینی‌ها نباید با توهم شکوفایی و توسعه اقتصادی در نشست بحرین حضور یابند.

در پایان هم جنبش فتح با دعوت از امت عربی برای اتخاذ واکنش مناسب علیه این نشست تاکید کرد: حقوق فلسطینی‌ها و قدس شریف قابل معامله و فروش نیست و فلسطینی‌ها باید علیه نشست بحرین تظاهرات برگزار کنند.

پیشتر جنبش حماس هم خواستار تحریم این نشست شده بود.

این نشست که اولین مرحله اجرای معامله قرن خواهد بود، قرار است در ۲۵ و ۲۶ ژوئن در بحرین برگزار شود، جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین و اعطای وام‌های کم سود به فلسطین از اهداف آن عنوان شده است. رسانه‌های آمریکایی مدعی شده‌اند که نمایندگان برخی کشورهای عربی، تشکیلات خودگردان و سرمایه‌گذاران در این نشست شرکت خواهند کرد.
تا کنون، مغرب، اردن و مصر اعلام کرده اند، در این نشست حضور می‌یابند، عراق هم اعلام کرده که در این نشست شرکت نمی‌کند.

"جرد کوشنر" داماد و مشاور رئیس جمهوری آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که معامله قرن بعد از ماه رمضان اعلام خواهد شد.
معامله قرن شامل انضمام کامل قدس به رژیم صهیونیستی، انضمام شهرک‌های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و تعیین منطقه "ابودیس" به عنوان پایتخت کشور فلسطین است.
این طرح با واکنش شدید مسلمانان و فلسطینیان روبه رو شده و تنش و درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است./‏

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:415623!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)