|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/24]

جهاد اسلامی در پاسخ به نتانیاهو: آماده پاسخگویی به هر حمله‌ای هستیم  

جهاد اسلامی در پاسخ به نتانیاهو: آماده پاسخگویی به هر حمله‌ای هستیم

 ۱۳۹۸/۴/۲۳

پس از آنکه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیروز مدعی شد ارتش این رژیم منتظر چراغ سبز وی برای حمله به نوار غزه است، شاخه نظامی جهاد اسلامی اعلام کرد، «دست‌بسته» نخواهد نشست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیروز (شنبه) در اظهاراتی تهدیدآمیز مدعی شد: ارتش منتظر چراغ سبز من برای انجام عملیات نظامی در غزه است، عملیاتی که در صورت عدم پایبندی حماس به آتش‌بس (برای این جنبش)  دردآور خواهد بود.

بر اساس گزارش وبگاه «قدس پرس»، «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی در واکنش به این اظهارات نتانیاهو اعلام کرد، آماده پاسخگویی به هر حمله رژیم صهیونیستی است.

شاخه نظامی جهاد اسلامی افزود: به هیأت مصری تأکید شد که تهدیدات نتانیاهو باعث نخواهد شد ما دست‌بسته بنشینیم.

دیروز نتانیاهو اعلام کرد، به شهادت رساندن «محمود احمد صبری الادهم» (28 ساله) از اعضای گردان های «القسام» شاخه نظامی حماس عمدی نبوده است و تا زمانی که حماس و گروه‌های فلسطینی در نوار غزه به آتش‌بس پایبند باشند، تل‌آویو نیز به آن پایبند است.

نظامیان رژیم صهیونیستی صبح پنجشنبه هفته گذشته به سمت یک نقطه‌ دیدبانی وابسته به نیروهای حماس در گذرگاه «بیت‌حانون» (ایزر) تیراندازی کردند. در پی این موضوع گردان‌های القسام  از شهادت یکی از اعضایش به نام محمود ادهم خبر داد و اعلام کرد وی از یگان حفاظت مرزی بوده است (جزئیات بیشتر).

رهبران حماس در نشستی که با هیأت مصری در نوار غزه داشتند، تأکید کردند، «رژیم اشغالگر باید بداند که مقاومت در نوار غزه جز به شکست محاصره راضی نخواهد شد» .

پس از پایان جنگ 2014 علیه نوار غزه، میانجی‌گری مصر برای یک آتش‌بس پایدار در نوار غزه آغاز شد و این مذاکرات اگرچه با وقفه‌هایی همراه بود اما هنوز ادامه دارد. 

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

شبکه العالم

Parameter:420429!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)