|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/22]

حزب‌الله لبنان: امتیازات داخلی می‌دهیم و از اقدامات دشمن خود غافل نمی‌شویم  

حزب‌الله لبنان: امتیازات داخلی می‌دهیم و از اقدامات دشمن خود غافل نمی‌شویم

سه شنبه 22 مرداد 1398

رئیس فراکسیون پارلمانی حزب‌الله لبنان موسوم به "وفاداری به مقاومت" تأکید کرد: با دشمنی که وجود، نقش و موقعیت ما را تهدید می‌کند شوخی نمی‌کنیم. از آنجا که در عرصه‌های داخلی امتیازاتی را می‌دهیم، ابدا از رصد کردن اقدامات استراتژیک دشمن خود غافل نمی‌شویم و اگر دشمن به فکر آغاز هر گونه جنگ متجاوزانه علیه کشور ما باشد درسی را به او خواهیم داد که وجودش را تهدید کند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، محمد رعد، رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در اظهاراتی هر آنچه را شکاف موجود در عرصه‌های داخلی را رفع کرده و یکپارچگی و همبستگی در وضعیت داخلی را به وجود می‌آورد، ستود و گفت: ما باید توجه همه را به این مساله جلب کنیم که از دشمن استراتژیکی که در کمین ما نشسته است، در میان ما دودستگی‌ها، مشکلات و فتنه ایجاد می‌کند، ما را نسبت به یکدیگر تحریک کرده و کشورهایی را برای حمایت از گروهی علیه گروه دیگر ترغیب می‌کند، غفلت نکنند. باید در برابر تأثیرات برنامه‌های دشمن هوشیار بود. ما در مرحله مقابله با این برنامه‌ها قرار خواهیم گرفت.

وی تأکید کرد: دشمن خود را برای جنگ علیه ما آماده می‌کند اما مقاومت کاملا برای رویارویی با او آماده است. دشمن گمان خواهد کرد که می‌تواند شکستی را به جامعه ما وارد کند اما او باید در انتظار ناکامی در موجودیت خود و قرار دادن سرنوشت وجود خود در بوته آزمایش باشد.

رعد گفت:‌ ما در مرحله‌ای قرار داریم که در انتظار پیروزی‌هایی یکی پس از دیگری هستیم. در لبنان و در غزه پیروز شدیم حتی اگر دشمن منکر شده و به شکست خود اذعان نکرد، روزهای آتی او را خواه ناخواه به اذعان به این شکست وادار خواهد کرد. مقاومت دیگر یک جنبش مردمی در منطقه مشخصی نیست بلکه به یک محور مردمی گسترده در کشور عربی اسلامی تبدیل شده است.

همچنین حسن فضل‌الله عضو این فراکسیون تأکید کرد:‌ ما نسبت به حل مشکلات سیاسی- امنیتی اخیر که به دنبال حوادث جبل لبنان رخ داد و نیز از سرگیری فعالیت‌های دولت خرسند هستیم زیرا ما به برقراری وضعیت فوق‌العاده دولتی برای حل مسائل موجود نیاز داریم.

وی در ادامه گفت: ما امروز در مقابله با دو دشمن اسرائیلی و تکفیری در ثبات امنیتی به سر می‌بریم زیرا مقاومت مسیر خود را پس از آزادسازی لبنان از رژیم صهیونیستی و پیروزی آن بر این رژیم در چنین روزهایی در دفاع از کشورش آن هم از طریق اقداماتی که در سوریه و نیز در مرزها و داخل لبنان انجام می‌دهد، تکمیل کرده است تا کشور مصون مانده و به حیات خود ادامه دهد.

نبیل قاووق، عضو شورای مرکزی حزب‌الله هم گفت: ما از سفارت آمریکا تنها صدور بیانیه‌هایی را انتظار داریم که منجر به تعمیق دودستگی و تهدید اتحاد ملی می‌شود اما در این بیانیه یک نکته مثبت وجود دارد و آن هم اذعان ضمنی به کاهش نقش و نفوذ سفارت آمریکا و ابزارهای آن در لبنان است. از نظر ما بیانیه‌ها و رایزنی‌های آمریکا با شخصیت‌های لبنانی هرگز میزان، توازن‌ها و معادله‌های داخلی را تغییر نخواهد داد.

وی تأکید کرد: ما به دنبال برقراری ثبات، اتحاد ملی و صلح داخلی هستیم زیرا لبنان دیگر تحمل بحران جدیدی را نداشته و در مسیر فروپاشی مالی و اقتصادی قرار دارد. ما باید کشور را نجات دهیم و این مساله مستلزم اتخاذ موضعی واحد از سوی همه گروه‌ها، احساس مسؤولیت، احیای فعالیت دولتی و جدیت در مبارزه با فساد است.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:425425!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)