|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
فرمانده جبهه داخلی رژیم صهیونیستی:
[1398/05/12]

حزب الله و غزه قدرت لازم برای نابودی اهداف حیاتی اسرائیل را در اختیار دارند  

فرمانده جبهه داخلی رژیم صهیونیستی:

حزب الله و غزه قدرت لازم برای نابودی اهداف حیاتی اسرائیل را در اختیار دارند

جمعه 11 مرداد 1398

یک ژنرال بلند پایه ارتش رژیم صهیونیستی در مقاله ای ضمن اشاره به مشکلات جبهه داخلی اسرائیل در جنگ آینده تاکید کرد حزب الله لبنان و گروه های فلسطینی غزه از توان نظامی لازم برای هدف قرار دادن اهداف حیاتی در اراضی اشغالی برخوردار هستند.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، روزنامه صهیونیستی هاآرتض به نقل از ژنرال تامیر فرمانده جبهه داخلی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد در سال های اخیر مراجع مسئول در ارتش تغییرات ایجاد شده در توانایی دشمن که می تواند جبهه داخلی را تهدید کند، مشخص نکرده اند. علاوه بر آنکه ستاد کل ارتش هم نیازهای لازم برای آمادگی در زمان های اضطراری را در نظر نگرفته است.

این ژنرال صهیونیست در مقاله خود که در مجله نظامی «بین هکتافیم» منتشر کرده افزود: با وجود آنکه تغییرات توانایی دشمن علیه جبهه داخلی برای همگان مبهم است اما ارتش اسرائیل از آمادگی لازم برای مواجهه با تهدیدات احتمالی برخوردار نیست.

هاآرتض ادامه داد این ژنرال اسرائیلی که از سال 2017 در جایگاه فرماندهی جبهه داخلی خدمت می نماید تاکید کرد: فرماندهان جبهه داخلی تا کنون نتوانسته اند مشکلات را حل کنند و راه پیش روی آنان همچنان طولانی است، من در ابتدای کار خود متوجه شدم که احتمال دارد نوع فرماندهی در هنگام جنگ با تهدیدات پیش رو تناسب نداشته باشد و این در حالی است که نوع پاسخگویی جبهه داخلی به تهدیدات در عملیات نجات و امداد رسانی و همچنین توان لازم برای جلوگیری از نابودی سازمان های غیر نظامی امداد رسان در مواقع اظطراری به طور اساسی تغییری نکرده است.

ژنرال تامیر در ادامه به تغییرات ایجاد شده در توان حزب الله و گروه های فلسطینی در جبهه های شمال و جنوب پرداخت، وی تاکید کرد: از سال 2006 توان موشکی دشمن شاهد افزایش کمی بسیاری بوده که می تواند به طور پیاپی تمامی اراضی اشغالی را مورد حمله قرار دهد.

تامیر در بخش دیگری از مقاله خود ادامه داد: این میزان از قدرت این مفهوم را برای دشمن به وجود آورده است که از آن هرگز تنها برای ایجاد وحشت استفاده نکند بلکه باید از قدرت خود برای مختل کردن جبهه داخلی از طریق اجبار ساکنان اسرائیل به حضور مستمر در پناهگاه ها، تعطیلی بندرها و فرودگاه ها و عبور از سامانه های دفاع هوایی ارتش استفاده نماید.

روزنامه عبری زبان هاآرتض به نقل از منابع بلند پایه نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی افزود: مسئولان ارتش به مقامات سیاسی اعلام کرده اند که حزب الله به موفقیت های چشم گیری در زمینه افزایش دقت موشک های خود دست نیافته است، اما سناریوی ژنرال تامیر بر جدی گرفتن احتمال افزایش دقت موشک های حزب الله تاکید داشته و بیانگر آن است که ارتش دشمنان اسرائیل که در اطراف آن حضور دارند توان هجومی خود را افزایش داده اند و همین مساله می تواند به نابودی اهداف حیاتی چه در مورد خدمات غیر نظامی مانند برق و آب و چه در زمینه نظامی مانند هدف قرار گرفتن پایگاه های اطلاعاتی و یگان های دفاع هوایی منتهی شود.

هاآرتض به نقل از ژنرال تامیر آورده است: در جنگ آینده تهدیدات سایبری بسیار مهم است، جنگ سایبری در چند جبهه موازی در نوار غزه یا جبهه های شمالی بیش از گذشته محتمل است و باید برای آن آمادگی ایجاد شود.

چندی پیش سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سالگرد پیروزی جنگ 33 روزه سال 2006 از تزلزل بیش از حد جبهه داخلی اسرائیل و تهدید آن به وسیله قدرت موشکی حزب الله سخن گفت.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:423766!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)