|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/09]

حزب الله پیشنهاد آمریکا برای معامله را رد کرد  

حزب الله پیشنهاد آمریکا برای معامله را رد کرد

شنبه 09 شهریور 1398

«وئام وهاب» وزیر سابق لبنانی گفت که یک مقام مسئول این کشور به رهبران مقاومت در لبنان ابلاغ کرده که اگر حزب الله به تجاوز اخیر اسرائیل پاسخ ندهد، واشنگتن نهادهای لبنانی را تحریم نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا) ،وئام وهاب در گفتگو با شبکه خبری المیادین با اعلام این خبر گفت: رهبران مقاومت لبنان معامله در خصوص عدم پاسخ به اسرائیل در ازای عدم تحریم های آمریکا را رد کرده است.

وی افزود: مقاومت نمی تواند اجازه تداوم هدف قرار دادن نهادهای لبنان از طریق تحریم های آمریکا را بدهد. میانجی گری برای آرام کردن اوضاع میان حزب الله و اسرائیل را یکی از جناح های دولت لبنان به حزب الله منتقل کرده و ابلاغ کرده که پاسخ به اسرائیل حتمی است.

وزیر سابق لبنانی با اشاره به اینکه ممکن است سعد حریری نخست وزیر لبنان کسی باشد که پیام مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا را به حزب الله منتقل کرده زیرا او تنها کسی است که اخیرا با آمریکایی ها گفتگو کرده است، یادآور شد: آمریکایی ها از موضع حریری نسبت به تجاوز اخیر حریری غافلگیر شده اند. تحریم های آمریکا در چارچوب فشار بر حزب الله برای جلوگیری از تداوم روند مقاومت است.

وهاب افزود: دولت لبنان باید از همکاری با واشنگتن دست بردارد و با روسیه و چین همکاری کرده، با یورو معامله کند. دولت آمریکا باندی است که از طریق دلار جهان را تحت کنترل خود درآورده است و باید این ابزار از بین برود.

این وزیر سابق لبنانی همچنین اعلام کرد که اگر جنگی رخ دهد، از همه اماکن روی سر اسرائیل موشک ریخته خواهد شد و موضع مقاومت فلسطین روشن است.

وهاب در پایان خاظرنشان کرد: پاسخ مقاومت، قواعد درگیری با اسرائیل را به دوران سابق برمی گرداند و اوضاع را به جنگ نمی کشاند. به اعتقاد من اسرائیل خواهان جنگ نیست.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

خبرگزاری فارس

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:427784!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)