| |
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
0.0 (0)
[12/15/2017]

حسین امیر عبداللهیان تاکید کرد؛ نمایش ساختگی خانم هیلی افتضاحی سیاسی است  

حسین امیر عبداللهیان تاکید کرد؛

نمایش ساختگی خانم هیلی افتضاحی سیاسی است

تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۶

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل: نمایش ساختگی آمریکایی-سعودی در مصاحبه خانم نیکی هیلی افتضاحی سیاسی است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما حسین امیر عبداللهیان با اشاره به اینکه نمایش ساختگی آمریکایی-سعودی در مصاحبه خانم نیکی هیلی افتضاحی سیاسی است افزود: از ابتدای تجاوز غیر قانونی ریاض و ابوظبی به یمن و از زمان اوباما بارها مقامات ارشد امریکا اشکارا اعلام کرده اند که امریکا در جنگ یمن به عربستان سعودی کمک اطلاعاتی و تسلیحاتی می کند.
وی گفت: متاسفانه کشتار عظیم مردم مظلوم یمن طی سه سال گذشته صرفا با سلاح های جدید امریکایی و غربی و با کمک گسترده رژیم نامشروع اسرائیل انجام شده است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل ادامه داد: زمانی از یک مقام سازمان ملل در مذاکره دیپلماتیک شنیدم که در سایه جنگ سعودی در یمن حتی برخی عشایر و قبایل در این کشور به موشک دست یافته اند.
عبداللهیان تاکید کرد: یمن صرفا راه حل سیاسی دارد و این نمایش های نخ نمای آمریکا و عربستان خریداری ندارد؛ امروز انصارالله و متحدین یمنی آن در بهترین شرایط دفاع مشروع و مقاومت در مقابل حملات نظامی متجاوزین هستند.
وی گفت: امارات، ریاض و آمریکا با فرافکنی نمی توانند خود را با روش نظامی به مردم مقاوم یمن تحمیل کنند و شکست اقدامات نظامی در یمن قطعی داشت.
عبد اللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران با صدای بلند اعلام می کند که موضوع یمن و بحرین صرفا راه حل سیاسی مبتنی بر عقلانیت دارد.

 

 

خبرگزاری صدا و سیما

 

Parameter:308990!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار