|
|
کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/10/30]

حماس: تصمیم آمریکا درباره قطع کمک‌‌های مالی به فلسطین، «باج‌خواهی سیاسی» است  

حماس: تصمیم آمریکا درباره قطع کمک‌‌های مالی به فلسطین، «باج‌خواهی سیاسی» است

شنبه 29 دی 1397

جنبش حماس در بیانیه‌ای به تصمیم آمریکا برای قطع کمک‌های مالی این کشور به ملت فلسطین واکنش نشان داد و آن را «باج‌خواهی سیاسی خفت‌بار» واشنگتن خواند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش فلسطینی حماس روز شنبه در واکنش به تصمیم واشنگتن برای قطع کامل کمک‌های مالی آمریکا به فلسطین گفت که این تصمیم آمریکایی، یک نوع «باج‌خواهی سیاسی خفت‌بار» است.

به گزارش فلسطین الان، فوزی برهوم تاکید کرد که رفتارها و جهت‌گیری‌های دولت آمریکا  در تعامل با فلسطینییان «غیر اخلاقی» است.

وی اظهار داشت که تصمیم آمریکا در راستای طرح آمریکایی-اسرائیلی برای حل و فصل مساله فلسطین و اجرای بندهای معامله قرن است.

سخنگوی حماس از همه نهادهای حقوقی، بشردوستانه و بین‌المللی خواست تا با این سیاست‌ها و فشارهای آمریکایی مخالف و رفتارهای نژادپرستانه این کشور را رد کنند.

«دیو هاردن» مدیر سابق ماموریت آژانس آمریکایی توسعه بین المللی دیروز جمعه گفته بود که دولت آمریکا قصد دارد تا پایان ماه جاری میلادی، همه کمک‌های مالی خود به تشکیلات خودگردان فلسطین را به طور کامل متوقف کند؛ کمک‌هایی را که برای پیشبرد پروژه‌های این تشکیلات اختصاص داده بود.

وی افزود: این اقدام به دنبال تصویب قانون «مبارزه با تروریسم» صورت می‌گیرد که کنگره آمریکا در نوامبر گذشته (مهر/آبان) تصویب کرده بود.

بر اساس این قانون، اگر این تشکیلات حقوق و امتیازهای مالی که به اسیران و مجروحان و خانواده‌های شهیدان فلسطینی پرداخت می‌کند، قطع کند، آمریکا به کمک‌‌های مالی خود ادامه خواهد داد.

واشنگتن در شهریور ماه 97 نیز برای تحت فشار گذاشتن محمود عباس و قبول بازگشت به میز مذاکرات سازش، بخش بیشتری از کمک‌های مالی خود را از آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) بلوکه و اعلام کرده بود که حمایت مالی خود را از این تشکیلات نیز متوقف می‌‌کند.

 

خبرگزاری فارس

Parameter:383489!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)