|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/05]

حماس خواستار بازگذاشتن دست مقاومت در کرانه باختری شد  

حماس خواستار بازگذاشتن دست مقاومت در کرانه باختری شد

شنبه 05 مرداد 1398

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس خواستار بازگذاشتن دستان مقاومت در کرانه باختری برای پاسخ گویی به جنایات دشمن صهیونیستی از جمله تخریب خانه های فلسطینیان در محله واد الحمص در قدس اشغالی شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، خلیل حیه در گفتگویی تلویزیونی از تشکیلات خودگردان فلسطین خواست در واکنش به تجاوزات دشمن صهیونیستی به ویژه در قدس، دست از تعقیب و پیگرد مبارزان مقاومت در کرانه باختری بردارد و تمامی زندانیان سیاسی را آزاد کند.

حیه افزود که دشمن صهیونیستی با سیاست های تجاوزکارانه خود همچنان بر مقابله با تمامی نهادهای بین المللی و ادامه جنایت علیه ملت فلسطین اصرار دارد.

وی ضمن ابراز نگرانی نسبت به تشدید تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین، خواستار اتخاذ موضعی ملی و قوی برای بازداشتن این رژیم شد.

این رهبر حماس همچنین از تصمیمات اخیر محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان مبنی بر توقف عمل به توافقنامه های امضا شده با رژیم صهیونیستی استقبال کرد.

خلیل حیه تصریح کرد که امیدواریم این تصمیمات جدی و حقیقی باشد و به مرحله عمل درآید و همکاری امنیتی با دشمن صهیونیستی متوقف شده، معاهده اسلو کنار گذاشته شده، دست مقاومت در کرانه باختری بازگذاشته شود و مجازات های اعمال شده بر نوار غزه نیز برداشته شود.

حیه همچنین از ابومازن خواست در مسیر وحدت بخشی به نهادهای فلسطینی، اتخاذ یک استراتژی ملی، برگزاری نشست رهبران گروه های فلسطینی و تشکیل کمیته ای به منظور ازسرگیری فعالیت های سازمان آزادی بخش به منظور تدوین یک استراتژی مناسب برای شرایط کنونی گام بردارد.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:422356!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)