|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/20]

حماس: درخواست های مکرر واشنگتن برای گفت وگو را رد کردیم  

حماس: درخواست های مکرر واشنگتن برای گفت وگو را رد کردیم

۱۹ تیر ۱۳۹۸

تهران- ایرنا- یک مقام ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز چهارشنبه گفت: تاکنون چندین پیام برای گفت وگو با آمریکا دریافت کرده، اما به دلایل مختلف آن ها را رد کرده ایم.

"موسی ابومرزوق" معاون دفتر سیاسی جنبش حماس این اظهارات را در صفحه رسمی اش در توئیتر نوشته است.

ابومرزوق در این باره افزود: نخستین علتی که موجب رد درخواست آمریکایی‌ها شده، اقدامات واشنگتن برای نابودی آرمان ملت فلسطین و نقشه‌های مختلف آنان از جمله اجرای "معامله قرن" است.

معامله قرن، طرحی آمریکایی است که در آن بیت المقدس و بخش‌های اشغالی از کرانه باختری که شهرک‌های صهیونیست نشین در آنها ساخته شده، به رژیم اشغالگر واگذار و بازگشت فلسطینی‌ها به سرزمین مادری شان کلاً منتفی خواهد شد.

این طرح همچنین شامل چشم‌پوشی فلسطینی‌ها از حق بازگشت به سرزمین خود و تعیین منطقه "ابودیس" به عنوان پایتخت کشور فلسطین است؛ طرحی که با خشم بسیاری از گروه‌های فلسطینی، مردم کشورهای عربی و شخصیت‌های مختلف در جهان روبرو شده است.

معاون دفتر سیاسی حماس دومین دلیل رد مذاکره با واشنگتن را حفظ یکپارچی موضع فلسطینی‌ها و واقعه غیر منتظره حضور "ماجد فرج" رئیس کل دستگاه اطلاعات فلسطین (تشکیلات خودگردان) در واشنگتن دانست که بدون اطلاع صورت گرفت.

ابومرزوق هفته آینده در رأس هیأتی بلندپایه از مقام‌های حماس، راهی مسکو پایتخت روسیه می‌شود تا با "سرگئی لاوروف" وزیر امورخارجه این کشور و دیگر مسؤولان روس در خصوص آخرین تحولات فلسطین و منطقه، دیدار و گفت وگو کند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:419934!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)