|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/26]

حماس: قدرت مقاومت چندبرابر شده؛ تهدید اسرائیل تبلیغاتی است  

حماس: قدرت مقاومت چندبرابر شده؛ تهدید اسرائیل تبلیغاتی است

 جمعه 25 مرداد 1398 

سخنگوی حماس تهدیدهای رئیس اسبق ستاد مشترک رژیم صهیونیستی را تلاش وی برای کسب آرای افراطی‌های جامعه صهیونیستی در انتخابات دانست.

حماس تهدیدهای «بنی گانتز» رئیس حزب «آبی سفید» رژیم صهیونیستی برای ترور «یحیی السنوار»، از رهبران حماس در نوار غزه را کم اهمیت خواند و در عین حال تل‌آویو را به پاسخی تند علیه هر گونه تجاوز آن به نوار غزه تهدید کرد.

«حازم قاسم» سخنگوی حماس در اظهاراتی خبری در واکنش به تهدیدهای رژیم صهیونیستی گفت: تهدیدهای رئیس حزب موسوم به آبی و سفید رژیم صهیونیستی علیه رهبران حماس تلاشی برای کسب آرای افراط گرایان در جامعه صهیونیستی است.

وی با اشاره به جنگ‌هایی که رژیم صهیونیستی در سال‌های 2012 و 2014 به راه انداخت، گفت: گانتز باید به یاد داشته باشد زمانی که وی رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل بود، مقاومت چگونه به حملات علیه نوار غزه در نبردهای حجارة السجیل والعصف المأکول پاسخ داد.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، در طی آن جنگ‌ها حماس راکت‌های پرشماری را به قلب اسرائیل شلیک کرد به ویژه در جنگ اخیری که 51 روز به طول انجامید (2014) و در آن اسرائیل از زور بیش از حد و مرگبار نظامی استفاده کرد و کشتارهای زیادی را مرتکب شد که جنایات جنگی و به منزله نابودی کل خانواده‌های فلسطینی بود و تخریب چشمگیر ساختمان‌ها و زیرساخت‌ها را به همراه داشت.

سخنگوی حماس گفت: جنایاتی که ارتش رژیم اشغالگر در دوران گانتز مرتکب شده است رژیم صهیونیستی را مجبور به پرداخت بهای آن کرد. مقاومت صدها موشک به تل آویو، قدس اشغالی و شهر حیفا شلیک کرد و کار را در تأسیسات حیاتی این رژیم مختل کرد.

وی با اشاره به اینکه این راکت‌ها ‌میلیون‌ها شهرک نشین را به پناهگاه‌ها آورد و بدترین دوره در زندگی به اصطلاح ساکنان غلاف غزه بود، تاکید کرد: شاخه نظامی حماس، گردان‌های القسام موفق به اسیر کردن سربازانی از ارتش اشغالگر شد.

حازم با هشدار به رژیم اشغالگر درباره تبعات هر گونه ترور تازه رهبران حماس یا تجاوزی جدید علیه غزه گفت: مطمئنا پاسخ مقاومت علیه هر گونه جنایت اسرائیل چند برابر قبل خواهد بود. مقاومت قدرت خود را توسعه داده و هر چه در توان خود دارد برای دفاع از ملت خود جمع کرده است.

وی تصریح کرد: تا زمانی که دشمن، این سرزمین را اشغال کند و حرمت مقدسات مسلمانان را نگاه نمی‌دارد و نوار غزه را محاصره می‌کند، آرامشی که گانتز به دنبال آن است، نخواهد یافت.

السنوار دو روز پیش در دیدار با تعدادی از خانواده‌های فلسطینی در پاسخ به تهدیدهای رژیم صهیونیستی درباره جنگ علیه غزه گفته بود: مقاومت ارتش اشغالگر را در صورت وقوع جنگ در هم خواهد شکست.

وی افزود: ما می‌دانیم چه می‌گوییم و به هر چه می‌گوییم عمل می‌کنیم. دشمن باید بداند ما صادق هستیم و سرسری حرف نمی‌زنیم.

وی افزود: درست است که ما می‌خواهیم تا جایی که بتوانیم مردم خود را از جنگ در امان بداریم، اما موشک می‌سازیم تونل حفر می‌کنیم و جوانانمان را آموزش می‌دهیم و به رغم محاصره از این وظیفه خود دست نخواهیم کشید.

السنوار همچنین از برگزاری نشستی در سطح بالا با حضور برخی از رهبران سیاسی جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی و با حضور فرماندهان گردان‌های قسام (شاخه نظامی حماس) و سرایا القدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) خبر داد که در آن جزئیات طرح مقاومت و آمادگی‌ها و تدابیر برای آزادسازی و بازگشت (آوارگان) و دفع تجاوزات دشمن بررسی شده است.

گانتز دو روز پیش گفت: السنوار باید ترور احمد الجعبری از رهبران حماس را به یاد بیاورد و اگر لازم باشد اسرائیل دوباره چنین کاری خواهد کرد.

درخواست حماس برای حمایت از اسرای فلسطینی اعتصاب کننده از غذا

از سوی دیگر «فتحی القرعاوی»، یکی از رهبران حماس بر ضرورت حمایت از اسرای فلسطینی تاکید کرد که در زندان‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی در اعتصاب غذا به سر می‌برند.

القرعاوی که عضو مجلس قانونگذاری فلسطین است که با تصمیم سابق دادگاه عالی قانون اساسی تشکیلات خودگردان منحل شد از تشکیلات خودگردان خواست اقدام فوری برای آزادی بازداشتی‌های اداری بکار گیرد.

القرعاوی گفت: قانون بازداشت اداری نوعی سیاست ظلم و اقدامی خوسرانه است که توسط رژیم اشغالگر دنبال می شود و در هیچ جای دیگر دنیا وجود ندارد.

«بازداشت اداری» اصطلاحی است که بر اساس آن رژیم اشغالگر اسرائیل بدون اتهام و محاکمه، فلسطینی‌ها را برای مدتی نامحدود زندانی می‌کند.

وی تاکید کرد: حقوق بین الملل تأیید می‌کند که زندانی اداری بی گناه است زیرا هیچ مدرکی علیه وی وجود ندارد ، و ادامه بازداشت او یک جرم قابل مجازات توسط قانون است.

این مقام حماس بر ضرورت حمایت همه فلسطینی‌ها از اسرای فلسطینی که دست به اعتصاب غذا زده‌اند تاکید کرد و گفت: شمار زیادی از اسرا هم به این اعتصاب ملحق شده اند . اسرائیل باید فورا سیاست بازداشت اداری را متوقف و زندانیان را آزاد کند.

القرعاوی گفت براثر اعتصاب غذای این بازداشتی‌ها حال برخی از آنها بخصوص سالمندان وخیم شده است.
هنوز شش اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر در مخالفت با بازداشت اداری خود دست به اعتصاب غذای باز زده اند که قدیمی ترین آنها حذیفه حلبیه است که از یک ماه و نیم پیش یکسره در اعتصاب به سر می‌برد. آنها خواهان آزادی خود و تمدید نشدن بیشتر مدت بازداشتشان هستند.

در طول روزهای گذشته ده‌ها اسیر دیگر در زندان‌های رژیم صهیونیستی هم به منظور اعلام همبستگی با اسرای اداری اعتصاب کننده از غذا دست به اعتصاب غذا زدند تا بر اداره زندان‌ها برای پاسخ به خواسته‌هایشان فشار آورند.

در دو روز گذشته دو نفر از این اسرای فلسطینی که حال آنها به دلیل اعتصاب غذا رو به وخامت رفته بود به مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های رژیم صهیونیستی منتقل شدند.

اسرائیل قریب به شش هزار نفر از فلسطینی‌ها را اسیر کرده که در بین آنها شماری زن کودک و سالخورده و بیمار هستند همه آنها از برخورد بدی که با آنها در زندان می‌شوند ناراضی اند.

همه آنها از سیاست «سهل انگاری پزشکی»، « شکنجه»، «ضرب و شتم» و «تحقیر» توسط رژیم صهیونیستی شکایت دارند و مقامات اشغالگر تعداد زیادی از آنها را در سلول‌های انفرادی قرار داده و مانع ملاقات آنها با خانواده‌هایشان می‌شوند و از نظر کمیت و کیفیت غذای بدی برای آنها فراهم می‌کنند و آنها را از آموزش محروم می‌کنند.

 

العالم

خبرگزاری فارس

Parameter:425766!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)