|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/26]

حماس: قدس خط قرمز است  

حماس: قدس خط قرمز است

جمعه 25 مرداد 1398

بیروت- ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی "حماس" تاکید کرد که قدس، خط قرمز بوده و هر گونه تجاوز به مسجد الاقصی، تجاوز به امت مسلمان و پیش از همه ملت فلسطین است و سراسر منطقه را به سمت انفجار تمام عیار سوق خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری العهد لبنان، جنبش حماس با صدور بیانیه ای اعلام کرد که رهبری حماس به دلیل رخدادهای خطرناک در مسجد الاقصی، صبح روز عید قربان ضمن برگزاری یک نشست فوق العاده با حضور بسیاری از گروهها و نهادها و احزاب فلسطینی رایزنی های گسترده ای را در خصوص نحوه حمایت از قدس و مسجد الاقصی انجام داد.

در این بیانیه آمده است: حماس از ملت فلسطین در داخل فلسطین وبیرون از آن می خواهد بر تحرکات خود برای کمک به مسجد الاقصی بیفزاید و همزمان با سالگرد به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی در سال 1969 بر حقوق تاریخی خود در قدس اشغالی و حمایت از مقدسات اسلامی و مسیحی تاکید کند.

حماس اعلام کرد که رژیم صهیونیستی باید از طریق تحرکات ملت فلسطین متوجه شود که پاسخ بازی با آتش، فقط آتشی است که اشغالگران بزدل را به کام خود می کشد.

حماس همچنین در این بیانیه تاکید کرد که هدف قرار دادن قدس و مسجد الاقصی بخشی از معامله خطرناک قرن بوده  که تنها راه مقابله با آن وحدت ملی واقعی مبتنی بر مشارکت حقیقی صادقانه در رویارویی با اسرائیل است و رهبران گروهها و نیروهای ملی فلسطین باید هرچه زودتر نشستی تحت عنوان "حمایت از قدس و مسجد الاقصی" تشکیل دهند.

حماس همچنین رهبران جهان اسلام و عرب را به ایفای نقش خود در حمایت از مقدسات امت مسلمان فراخواند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:425778!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)