|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/06]

حمدان: فلسطینیان به رغم اختلافات علیه معامله قرن متحد شده اند  

حمدان: فلسطینیان به رغم اختلافات علیه معامله قرن متحد شده اند

یکشنبه 06 مرداد 1398

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که ملت فلسطین به رغم اختلافات داخلی خود و حالت دودستگی ایجاد شده از تابستان 2007، علیه طرح به اصطلاح صلح آمریکا موسوم به معامله قرن متحد شده اند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسامه حمدان در اظهاراتی در شهر بوزنیقه در نزدیکی رباط ـ پایتخت مراکش ـ تصریح کرد که فلسطینیان به رغم تمامی اختلافات موفق شدند تا علیه معامله قرن دست به دست هم دهند.

حمدان خاطر نشان کرد: یک اجماع فلسطینی بر سر مخالفت با معامله قرن وجود دارد، یک بازرگان فلسطینی برای شرکت در کنفرانس اقتصادی بحرین به منامه رفته بود اما تا به امروز هم نتوانسته به میان خانواده خود بازگردد و نزد رژیم صهیونیستی رفته است.

وی افزود که هرگز اجازه نمی دهیم فلسطینیان در معامله قرن شریک باشند و هر کس چنین کاری انجام دهد، به خداوند، پیامبرش (ص) وطن و ملتش خیانت کرده است.

کنفرانس اقتصادی بحرین طی روزهای 25 و 26 ماه گذشته با هدف رونمایی از بخش اقتصادی معامله قرن در منامه برگزار شد.

فلسطینیان قاطعانه این کنفرانس را تحریم کردند و کسی از طرف فلسطینی در آن شرکت نکرد.

آمریکایی که هرگونه کمک مالی به فلسطینیان را قطع کرد و حتی بودجه نهادهای حامی آوارگان فلسطینی از جمله آژانس امدادرسانی به آوارگان "آنروا" را هم به شدت کاهش داده و درصدد تعطیلی آن است، ادعا می کند که می خواهد از طریق معامله قرن با همکاری دیگر کشورها به نفع فلسطینیان در اراضی اشغالی فلسطین سرمایه گذاری کند!

دولت جدید آمریکا به ریاست جمهوری دونالد ترامپ از اولین روزی که روی کار آمده، کاملا در خدمت اهداف و خواسته های رژیم صهیونیستی بوده است، از شناسایی قدس به عنوان پایتخت این رژیم گرفته تا انتقال سفارت خود به آن و قطع کمک مالی به فلسطینیان و قطع روابط با سازمان آزادی بخش و غیره.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

خبرگزاری مهر

Parameter:422572!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)