|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/03]

حمله رژیم صهیونیستی به مصلی باب الرحمه/ تشدید محاصره وادی‌الحمص در حومه قدس  

حمله رژیم صهیونیستی به مصلی باب الرحمه/ تشدید محاصره وادی‌الحمص در حومه قدس

نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی به مصلای باب الرحمه در مسجد الاقصی حمله کرده و برخی لوازم آن را ربودند.

۳۰ تیر ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری شهاب، پلیس رژیم صهیونیستی دیشب با حمله به مصلی باب الرحمة واقع در شرق مسجد الاقصی برخی لوازم موجود در داخل این مسجد را مصادره کرد. نیروهای امنیتی رژیم اشغالگر قدس با حمله به این محل مقدس قطعه‌های چوبی و کمدهای جاکفشی نمازگزاران را مصادره کردند.

فلسطینی‌های شهر بیت المقدس بعد از 16 سال از مسدود شدن مصلای باب الرحمة موفق شده بودند در فوریه گذشته این مصلا را بازگشایی کنند.

نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه همچنین محاصره منطقه وادی الحمص در روستای صور باهر را در  جنوب شرقی شهر قدس اشغالی تشدید کردند. رئیس شورای اهالی این شهر تاکید کرد که نیروهای قابل توجهی از ارتش اشغالگر قدس به این روستا حمله کرده و آن را تحت محاصره کامل خود گرفتند.

رژیم‌ صهیونیستی به اهالی این روستا تا تاریخ 18  جولای  فرصت داده است تا مصوبات ظالمانه این رژیم در خصوص تخریب حدود 100  منزل مسکونی آنها را به اجرا بگذارند. این حکم چند روز پیش توسط دادگاه رژیم صهیونیستی صادر شده است.

منطقه واد الحمص امتداد روستای صور باهر است که مساحت اراضی آن حدود سه هزار دونم است. ارتش رژیم صهیونیستی پیش از این نیز اجازه ساخت و ساز در حدود نیمی از این مناطق را به فلسطینی‌ها نمی‌داد و مدعی بود که به علت نزدیکی این اراضی با دیوار حائل مجوز ساخت در این مناطق صادر نمی کند.

انتهای پیام/

 

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:422218!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)