|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/31]

درخواست جنبش جهاد برای راهپیمایی گسترده در جمعه «لبیک یا أقصی»  

درخواست جنبش جهاد برای راهپیمایی گسترده در جمعه «لبیک یا أقصی»

جنبش جهاد اسلامی فلسطین راهپیمایی گسترده در جمعه لبیک یا مسجدالأقصی را خواستار شد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای خواستار مشارکت گسترده شهروندان در راهپیمایی جمعه «لبیک یا أقصی» شد.

در این بیانیه آمده است: امروز پنجاهمین سالگرد به آتش کشیدن مسجدالأقصی توسط یک صهیونیست غاصب با برخورداری از حمایت‌های سیاسی و امنیتی رژیم جنایتکار صهیونیستی است. پنجاه سال است که شعله‌های این آتش از طریق جنگ رژیم صهیونیستی علیه قدس و مسجدالأقصی زبانه می‌کشد و نقشه‌های دشمن برای تسلط بر قبله اول مسلمانان ادامه دارد.

جنبش جهاد اسلامی در این بیانیه ضمن قدردانی از اهالی قدس و شهروندان فلسطینی در مقابله با نظامیان رژیم صهیونیستی و نقشه‌های این رژیم برای هتک حرمت مسجدالأقصی اعلام کرد که ادعاهای دروغین یهود درباره مسجدالأقصی باطل است، زیرا الأقصی بخشی از اعتقادات مسلمانان و حق مطلق آنها است.

این بیانیه می‌افزاید: جنایت به آتش کشیدن مسجدالأقصی و دیگر تجاوزات به مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس بیانگر حجم اقدامات تروریستی و اقدامات خصمانه دشمن است و مقاومت ملت فلسطین ضامن مقابله با اشغالگران و  پاکسازی قدس از وجود باطل آنها است.

این جنبش خواستار ادامه حمایت از قدس و مسجدالأقصی و محافظان آن شد و بر ضرورت به کار بستن همه تلاش های ملی  برای مقابله با تجاوزهای رژیم صهیونیستی در مسجدالأقصی تاکید کرد.

انتهای پیام/


خبرگزاری تسنیم

Parameter:426621!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)