|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/25]

درخواست رژیم صهیونیستی از روسیه برای دور کردن حزب‌الله از جولان  

درخواست رژیم صهیونیستی از روسیه برای دور کردن حزب‌الله از جولان

سه شنبه 25 تیر 1398

رسانه‌های عبری زبان فاش کردند که رژیم صهیونیستی طی درخواستی از روسیه خواسته تا حزب الله لبنان را از بلندی‌های اشغالی جولان دور کند.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری آناتولی به نقل از رسانه‌های عبری زبان اعلام کرد، اسرائیل از روسیه خواسته تا حزب‌الله لبنان را از بلندی‌های اشغالی جولان دور کند.

طبق گزارش این رسانه‌ها، تل‌آویو همچنین از مسکو خواسته تا اقدامات از پیش اتخاذ شده خود را برای جلوگیری از استقرار نیروهای ایرانی در منطقه اجرا کند.

این رسانه‌ها هیچ اشاره‌ای به جزئیات اقدامات مذکور نکرده است.

طبق این گزارش، چهار ماه پیش داده‌های اطلاعاتی فاش کردند که نیروهای حزب‌الله در بخش سوری بلندی‌های جولان مستقر شده‌اند.

رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند که هدف از این استقرار تشکیل یک "تیم تروریستی" بوده و اسرائیل نیز مانع از تلاش‌های حزب‌الله شده اما نتوانسته به آنها پایان دهد و به همین منظور خواستار مداخله روسیه در این موضوع شده‌است.

از سوی دیگر، روزنامه الشرق الاوسط عربستان به نقل از منابع مطلع مدعی شد: حزب‌الله طی چند روز گذشته نیروهای خود را در مناطق جدیدی در القلمون غربی در حومه دمشق مستقر کرده است.

طبق ادعای این منابع، حزب‌الله به همراه نیروهای خود سلاح‌های سنگین از موشک‌های کوتاه و دور برد گرفته تا تیربارهای سنگین به مناطق مذکور منتقل کرده و مراکز و استحکامات جدیدی را برای خود در منطقه تپه‌های مشرف به شهرک "فلیطة" ایجاد کرده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به گروه‌های مخالف نیز ادعا کرد که حزب‌الله تسلیحات و خودروهای خود را در  تونل‌ها و خندق‌های از پیش حفر شده در این مناطق مخفی می‌کند.

منابع مذکور ادامه دادند: حزب‌الله در حال ساخت یک ساختمان کاملا مسکونی در اطراف مسجد "ضرار" در محله "القاعة" در شهر "یبرود" در منطقه القلمون است و پرچم‌های این حزب را بر روی آن نصب کرده است. اما در شهرک "القارة" در همین منطقه حزب‌الله بر منازلی در محله‌ "الرکب"، بیمارستان و ورزشگاه شهرداری مسلط شده و یک مقر اصلی برای خود در منطقه "البیدر" در حومه غربی القارة ایجاد کرده است که در داخل آن خودرو و سلاح های سنگین و نیمه سنگین وجود دارد.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:420755!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)