|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/02]

درخواست صهیونیست‌ها برای انحلال تشکیلات خودگردان در پی عملیات رام‌الله  

درخواست صهیونیست‌ها برای انحلال تشکیلات خودگردان در پی عملیات رام‌الله

 شنبه 2 شهریور 1398 

جدیدترین عملیات مقاومتی در رام‌الله که برای صهیونیست‌ها گران تمام شده، موج انتقادات را علیه مقامات این رژیم به راه انداخته است و احزاب راستگرا خواستار انحلال تشکیلات خودگردان و الحاق کرانه باختری به فلسطین اشغالی شده‌اند.

جمعه (دیروز) انفجار یک بمب دست ساز در رام‌الله منجر به کشته شدن یک صهیونیست و زخمی شدن دو نفر دیگر شد و تلاش رژیم صهیونیستی برای یافتن عاملان این انفجار همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارش روزنامه «القدس العربی»، این عملیات باعث افزایش انتقادات از سیاست «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مقابله با عملیات‌های مقاومتی شده است.

در همین ارتباط احزاب راستگرای رژیم صهیونیستی خواستار «انحلال تشکیلات خودگردان و الحاق کامل کرانه باختری به اسرائیل» شدند.

آنها مدعی شدند: افزایش عملیات‌های دردآور در کرانه باختری نتیجه سیاست‌های ضعیف نتانیاهوست و ارتش باید تدابیر امنیتی خود را افزایش دهد.

هیچ گروه فلسطینی تا کنون مسؤولیت این عملیات را بر عهده نگرفته اما گروه‌های مقاومت در غزه از آن استقبال کرده‌اند.

جنبش حماس در بیانیه‌ای تأکید کرد که عملیات رام‌الله بیانگر استمرار مقاومت است.در این بیانیه‌ آمده است که «این عملیات تأکیدی بر این بود که کرانه آزادگان هرگز آرام نخواهد گرفت و مقاومت با وجود همه قتل‌ها، بازداشت‌ها و تجاوزات صهیونیست‌ها، ادامه خواهد داشت».

حماس افزود، عملیات امروز نشان داد ملت ما هرگز مقاومت را کنار نخواهد گذاشت و جوانان کرانه باختری و آزادگان آن از ابزارهای مختلف مبارزه و مقاومت استفاده می‌کنند تا حق خود در سرزمین و اماکن مقدس را بازپس گیرد.

وبگاه صهیونیستی «واللا» اعلام کرده عاملان این عملیات مدتها برای انجام آن برنامه ریزی کرده اند.

فلسطینی‌ها برای مقابله با رژیم صهیونیستی شیوه‌های مختلفی را در پیش می‌گیرند که یکی از آنها عملیات‌های مقاومتی است. این عملیات‌ها در مقایسه با دیگر ابزارهای مقاومتی از مزایای تاکتیکی و نیز محبوبیت مردمی میان فلسطینی‌ها برخوردار هستند.

بر اساس آمار منتشر شده از 1994 تا 2004 (یک سال قبل از پایان انتفاضه دوم) 132 عملیات مقاومتی در فلسطین انجام شده که طی آن 688 اسرائیلی کشته و بیش از 4917 نفر دیگر زخمی شده‌اند. با آغاز انتفاضه سوم یا انتفاضه قدس در 2015 عملیات‌های استشهادی بار دیگر شدت گرفت و کرانه باختری و قدس شاهد دهها عملیات از این دست بود.

 

العالم

Parameter:426788!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)