|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
بنابر گزارش روزنامه صهیونیستی"ایلاف"؛
[1398/05/09]

درخواست نتانیاهو برای دیدار با پادشاه بحرین رد شد  

بنابر گزارش روزنامه صهیونیستی"ایلاف"؛

درخواست نتانیاهو برای دیدار با پادشاه بحرین رد شد/ حمد بن عیسى آل خلیفه: برای انجام چنین دیدارهایی زود است !

چهارشنبه  09  مرداد  1398

بنابر گزارش روزنامه صهیونیستی ایلاف؛ درخواست نتانیاهو برای دیدار با پادشاه بحرین رد شد حمد بن عیسى آل خلیفه: برای انجام چنین دیدارهایی زود است !

روزنامه صهیونیستی ایلاف: هفته گذشته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای دیدار با حمد بن عیسى آل خلیفه پادشاه بحرین درخواستی را به مسئولان این کشور صادر کرده بود که این درخواست رد شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، روزنامه صهیونیستی ایلاف نوشت: هفته گذشته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای دیدار با "حمد بن عیسى آل خلیفة" پادشاه بحرین درخواستی را به مسئولان این کشورر صادر کرده بود که این درخواست از سوی پادشاه اینت کشور رد شد.

به گفته رسانه های بحرینی و اسرائیلی هدف نتانیاهو برای سفر به بحرین و دیدار با پادشاه این کشور با هدف بازار گرمی انتخابات رژیم اسرائیل بوده که با عدم تایید مسئولان سیاسی منامه روبه رو شد.

علاوه براین پادشاه بحرین در پاسخ به این درخواست نتانیاهو گفته است: فرصت انجام اینچنین دیدارهایی فرا نرسیده است.

روزنامه ایلاف در ادامه نوشت: پیشتر، نخست وزیر، هیئت عالی رتبه ای را متشکل از 3 مقام امنیتی به منامه فرستاده بود تا آنان نسبت به وضعیت امنیتی بحرین برای ورود وی آگاهی کامل را کسب نمایند.

به گزارش قدسنا، در سال ها و بویژه ماه های اخیر روابط استراتژیک و دیپلماتیک رژیم بحرین با تل آویو سیر صعودی را تجربه کرده است.

به گفته بسیاری از کارشناسان سیاسی داخلی و خارجی حاکمان بحرینی برای حفظ کاخ پادشاهی و همچنین حفظ امنیت سلطنتی شان دست به هر کاری می زنند.

بحرین، تیر ماه میزبان نشست "شکوفایی برای صلح" بود، اجلاسی که در هماهنگی کامل با مشاوران سیاسی دونالد ترامپ جرد کوشنر و جیسون گرینبلات و همچنین حضور مستمر تل آویو در روند برگزاری این نشست اقتصادی در منامه برگزار گردید.

البته نتایج این نشست چندان چشمگیر نبود چراکه گروه های فلسطینی و همچنین تشکیلات خودگردان محمود عباس آن را تحریم کرده بودند و شرکت کنندگان در این اجلاس اقتصادی را خائن به آرمان آزادی فلسطین توصیف کرده بودند.

علاوه براین منامه با خوش خدمتی که انجام داده به طور فعلی در قلب صهیونیست ها و آمریکایی ها جای باز کرده و بار دیگر قرار است مسئولان این رژیم نشست امنیتی را با مشارکت تعدادی از کشورهای جهان برگزار نمایند.

البته بعلت آنکه برگزاری چنین نشستی در حد توان مسئولان بحرینی نمی باشد ورشو و واشنگتن در روند اجرای این اجلاس امنیتی حضوری کامل دارند.

به گفته خالد بن احمد وزیر خارجه بحرین این کنفرانس احتمالاً پاییز امسال برگزار می شود و به دنبال نشست ماه فوریه در ورشو لهستان است.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:423463!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)