|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
تبعیض نژادی به ارتش رژیم صهیونیستی نیز نفوذ کرده است؛
[1398/04/29]

درخواست 60 نظامی سیاه پوست صهیونیستی برای پایان دادن به نژادپرستی و تبعیض نژادی  

تبعیض نژادی به ارتش رژیم صهیونیستی نیز نفوذ کرده است؛

درخواست 60 نظامی سیاه پوست صهیونیستی برای پایان دادن به نژادپرستی و تبعیض نژادی

شنبه  29  تیر  1398

60 افسر سیاه پوست ارتش رژیم صهیونیستی با ارسال نامه ای به رئیس ستاد ارتش این رژیم تقاضا کردند تا برای پایان دادن به روند صعودی نژادپرستی و تبعیض نژادی که اکنون در ساختار ارتش اسرائیل روبه رشد است، تدابیری را بیندیشند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقل از پایگاه خبری عربی21، هنوز واکنش ها و پیامدهای موج تظاهرات فالاشه های یهودی اتیوپی تبار در اراضی اشغالی دست از گریبان رژیم صهیونیستی برنداشته است تاجاییکه این آتش اختلاف و درگیری که بدلیل وجود روح نژادپرستی و تبعیض نژادی میان صهیونیست ها شعله ور شده به ارتش این رژیم نیز سرایت کرد.

پس از فروکشیدن تنش و تظاهرات در شهرهای اسرائیل (به صورت موقت) 60 نظامی صهیونیست که تمامی آن ها از نژاد سیاه پوستان اتیوپیایی هستند از "آویو کوخافی" رئیس ستاد ارتش اسرائیل درخواست کردند تا وی پدیده نچندان غریبه نژادپرستی در ارتش رژیم صهیونیستی را پایان داده و از بین ببرد.

در همین رابطه کانال 12 رژیم اسرائیل گزارش داد:60 افسر ارتش که همگی سیاه پوست بوده و از درجات مختلف نظامی برخوردار هستند با ارسال نامه ای به رئیس ستاد ارتش تقاضا کرده اند تا برای پایان دادن به روند صعودی نژادپرستی و تبعیض نژادی که اکنون در ساختار ارتش روبه رشد است، تدابیری را بیندیشند.

در ابتدای نامه به این نکته اشاره شده که تعداد بسیاری از نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی سیاه پوستان هستند.( برحسب ادعای آنان 90 درصد پسران و 79 درصد دختران سیاه پوست در ارتش رژیم صهیونیستی هستند)

آنان با ذکر این نکته در نامه شان به گونه ای تهدید آمیز به مقامات ارتش رژیم شان تذکر دادند که اگر به خواسته آنان توجهی نشود و نژادپرستی در میان ارتش و همچنین صهیونیست های اراضی اشغالی از بین نرود، رخ دادن برخی حوادث در راستای تغییر و تحول چهره ارتش رژیم اسرائیل و فرهنگ اجتماعی این رژیم اصلا دور از ذهن نیست.

پس از دریافت این نامه توسط مقامات ارتش رژیم صهیونیستی، سخنگوی ارتش این رژیم ادعا کرد: تل آویو و ارتش با تمام توان به حقوق سربازان خود وفادار است و در راستای حفظ کرامت و شرافت آنان می کوشد.

پیشتر رسانه های صهیونیستی خبرداده بودند که یک نظامی صهیونیستی در یکی از پایگاه های نظامی این رژیم شاهد نژاد پرستی از سوی مافق خود بوده است.

این نظامی صهیونیست (شاهد نژادپرستی) توضیح داده که یکی از فرماندهان ما هنگامی که تظاهرات هایی در شهرهای اسرائیل ضد نژاد پرستی در جریان بود به یکی از نظامیان سیاه پوست گفته که "شما اصلا یهودی نیستید و از اعراب هم بدتر هستید".

به گزارش قدسنا، نزدیک به دو هفته پیش یهودیان اتیوپی تبار اراضی اشغالی در اعتراض به نابرابری های موجود در اراضی اشغالی ضد سیاهان صهیونیستی و همچنین وجود نژادپرستی و تبعیض نژادی علیه آنان به خیابان ها ریختند و اقدام به شکستن شیشه خودروها و مسدود کردن راه های ارتباطی و .. کردند.

ناگفته نماند که آتش این موج از اعتراضات 4 دهه پس از مهاجرت به اراضی اشغالی فلسطین با کشته شدن یک جوان یهودی سیاه پوست بنام سالامون تاکا 18 ساله بدست پلیس رژیم اسرائیل شعله ور شد و به سرعت زبانه های آن پرده دروغین دموکراسی و برابری را در اسرائیل درید و حقیقت را برای مردم جهان آشکار کرد.

پس از شعله ور شدن اولین آتش خشم یهودیان به اصطلاح فلاشه ای صهیونیست در اراضی اشغالی نیروهای ویژه ارتش اسرائیل در صحنه حاضر شدند و با تظاهرات کنندگان درگیرشدند که در نتیجه آن تعداد زیادی از یهودیان فلاشه ای و همچنین نیروهای پلیس زخمی شدند.

البته اقدام و عکس العمل ضعیف پلیس اسرائیل در برابر موج معترضین یهودی دور از چشم منتقدین داخلی اسرائیل باقی نماند و نسبت به آن واکنش های متفاوتی نشان داده شد.

بنیامین نتانیاهو نیز در این بین با حضور پیدا کردن روبروی دوربین رسانه ها اینگونه ادعا کرد که برای احقاق حق سیاه پوستان یهودی معترض به نژاد پرستی در اسرائیل اقداماتی را در نظر خواهد گرفت که این موضوع مقداری از آتش خشم صهیونیست های فالاشه ای فروکاست اما چیزی نگذشت که دادگاه رژیم صهیونیستی با صدور حکم آزادی افسر پلیس قاتل آتش خشم فلاشه ها را بار دیگر برانگیخت و نارضایتی ها را دوچندان کرد.

به گفته برخی کارشناسان، پلیس رژیم صهیونیستی با دست بردن در پرونده قتل سالامون 18 ساله اینگونه وانمود کرده که پلیس قاتل بخاطر ترس و عدم احتیاط این جوان را کشته است نه به صورت قتل عمد!

از زمان کشته شدن سالامون بدست این پلیس، وی در یکی از هتل های7 ستاره اسرائیلی تحت نظر بود.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:421337!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)