|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
سفر عطوان به بلعبک همزمان با حضور سید حسن نصرالله؛
[1398/05/22]

در صورت بروز جنگ، چه کسی به عصر حجر بازخواهد گشت، اسرائیل یا لبنان؟  

سفر عطوان به بلعبک همزمان با حضور سید حسن نصرالله؛

در صورت بروز جنگ، چه کسی به عصر حجر بازخواهد گشت، اسرائیل یا لبنان؟ / شلیک صدها هزار موشک از سمت لبنان، عراق، سوریه، فلسطین، یمن و ایران

سه شنبه 22 مرداد 1398

اگر می‌خواهید هوای شفا بخش و عناصر عزت نفس و کرامت مقاومت در لبنان را استشمام کنید، تنها یک راه دارید و آنکه رخت سفر بربندی و این روزها به لبنان سفر کنید بویژه در زمانی که این همه خیانت و عادی سازی رایگان روابط با دشمن صهیونیستی از سوی اعراب را شاهد هستیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس (قدسنا)، "عبدالباری عطوان" سردبیر روزنامه رای الیوم در مطلبی به سفری اشاره کرده که به بعلبک در لبنان داشته و روایت جالبی از این سفر ارائه کرده و نوشته است: اگر می‌خواهید هوای شفا بخش و عناصر عزت نفس و کرامت آنجا را استشمام کنید، تنها یک راه دارید و آنکه رخت سفر ببندید و این روزها به لبنان سفر کنید.

اظهارات "محمد رعد" رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت وابسته به حزب الله ما را  غافلگیر نکرد، او گفت اسرائیل برای به راه انداختن جنگ علیه لبنان آماده می‌شود و مقاومت هم برای رویارویی با آن و دفاع از کشور لبنان آماده است. این اظهارات در جریان مراسم فارغ التحصیلی دانش آموزان در جنوب لبنان بیان شد. کسی که این روزها به لبنان سفر می‌کند، این نکته را حس می‌کند که فضا جنگ حاکم است و بیشتر محافل سیاسی، بدترین سناریو را در سایه وضعیت فعلی لبنان پیش بینی می‌کنند، بسیاری از طرح‌های فتنه افکنانه آمریکایی، اسرائیلی و عربی برای برهم زدن امنیت و ثبات لبنان و غرق کردن این کشور در جنگ داخلی وحشت دارند که همه خطراتش را درک می‌کنند.

رهبران حزب الله برای جلوگیری از متشنج شدن اوضاع داخلی از حرف زدن درباره جنگ اجتناب می‌کردند، تا مبادا به تلاش برای ضربه زدن به فصل گردشگری تابستانی و اقتصاد لبنان متهم شوند.

هنگام سفر هفته گذشته خود به لبنان با بسیاری از مسئولان این کشور به ویژه "نبیه بری" رئیس پارلمان دیدار کردم، نکته مشترکی که در دیدگاه‌ بسیاری از لبنانی‌ها مشاهده کردم این بود که لبنان از جنگ نمی‌ترسد، ولی آغازگر آن هم نخواهد بود، ولی اگر جنگی بر آن تحمیل شود، محور مقاومت و به ویژه حزب الله با پشتیبانی ارتش لبنان قادر به واکنش و قدرت موشکی ویرانگر برای درهم کوبیدن اهداف استراتژیک اسرائیل خواهند بود.

تحول جدیدی که می‌توان آن را از محتوای سخنان دوجانبه خلاصه‌ کرد، وجود تفاهم میان جنبش‌های مقاومت در منطقه است، یعنی در لبنان، حزب الله، در نوار غزه،حماس و جهاداسلامی، در عراق، حشد شعبی، در یمن، انصارالله این تفاهم وجود دارد که بدون هرگونه تردید و درنگی در صورت جنگ، وارد عمل خواهندشد و از انواع تسلیحات و تجهیزات نظامی از جمله موشک ها علیه اهداف حیاتی و حساس اسرائیل و آمریکا به ویژه پایگاه های نظامی ‌شان استفاده خواهند کرد.

حالت اعتماد به نفسی که انسان در بیشتر محافل سیاسی و مردمی لبنان لمس می‌کند، در امور متعددی نمایان شده است، یکی از آنها سفری بود که هفته گذشته "سید حسن نصرالله" دبیرکل حزب الله به شهر بعلبک انجام شد که با هدف عیادت از شیخ "محمد یزبک" رئیس هیئت شرعی حزب الله در خانه ساده‌اش در این شهر و با هدف اطمینان یافتن از سلامتی وی انجام شد،‌"حسن خلیفه" خبرنگار المنار، عکسی از این دیدار در صفحه شخصی خود در توئیتر منتشر کرد که بر انجام چنین دیداری تاکید می‌کند.

پیام روشن است، اینکه سید حسن نصرالله آزادانه در لبنان تردد می‌کند، هر از چند گاهی برای دیدار با رئیس جمهور بشار اسد و مسئولان سوری و ایرانی دیگر به سوریه می‌رود، علاوه بر آنکه با رهبران گروه های مقاومت فلسطینی مستقر در لبنان هم دیدار می‌کند.

شخصا هیچ اقدام استثنایی و فوق العاده ای در شهر بعلبک که سید حسن نصرالله به آن سفر کرد، مشاهده نکردم، تنها چیزی که توجه مرا جلب کرد، این بود که پس از اطلاع یافتن از سفر سید حسن نصرالله، "فواد بلوق" شهردار بعلبک در ضیافت شامی که قرار بود پس از سخنرانی من(عطوان) برپا شود، غیبت داشت، همچنین "ابراهیم الموسوی" از مسئولان ارشد حزب الله هم از عدم حضور در این مراسم به خاطر مشغول بودن به تدارک سفر سید نصرالله عذرخواهی کرد.

فضای حاکم کنونی بر لبنان به ویژه بر محافل مقاومت، وعده سید حسن نصرالله برای برپایی نماز قریب الوقوع در مسجدالاقصی و ایمان راسخ به این است که این پیش بینی محقق خواهد شد و این اسرائیل است که در صورت به راه انداختن جنگ به عصر حجر بازخواهد گشت(اسرائیلی که اساسا در عصر حجر وجود نداشت) نه لبنان، زیرا سامانه گنبد آهنین رژیم اسرائیل در مقابله با موشک های مقاومت از سمت نوار غزه شکست خورده، چگونه می تواند با صدها هزار موشکی که در آینده از سمت لبنان، عراق، سوریه، فلسطین، یمن و ایران شلیک شود، مقابله کند و قطعا موفق نخواهد شد، مخصوصا اکنون که اسرائیل با پیوستن به پیمان دریایی جدید آمریکا در خلیج فارس به هدف مشروع محور مقاومت تبدیل شده است.

 محمد رعد(رئیس فراکسیون پارلمانی حزب الله) بهترین بیان را درباره دیدگاه افکار عمومی در لبنان ارائه کرد، هنگامی که گفت ما با دشمنی که موجودیت و نقش و جایگاه ما را تهدید می‌کند، شوخی نداریم، ما درس بیشتری به دشمنی خواهیم داد که در صورت اندیشیدن به جنگ و تجاوز دیگر علیه وطن ما، موجودیت و بقایش تهدید خواهد شد. ما در لبنان و غزه پیروز شدیم، مقاومت دیگر صرفا یک جنبش مردمی در یک بخش مشخص نیست، بلکه به یک محور مردمی فراگیری تبدیل شده که امتداد آن، عزت و کرامت در وطن عربی و اسلامی است.

عطوان در پایان نوشت: اگر می‌خواهید هوای شفا بخش و عناصر عزت نفس و کرامت آن را استشمام کنید، تنها یک راه دارید و آنکه رخت سفر بربندی و این روزها به لبنان سفر کنید واین کاری است که من شخصا انجام دادم، آن هم زمانی که از این همه خیانت و عادی سازی رایگان روابط با دشمن صهیونیستی از سوی اعراب، دچار افسردگی شده بودم و به همین خاطر به لبنان سفر کردم.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:425438!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)