|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/18]

دمشق: حق سوریه در بازپس گیری کامل جولان اشغالی خدشه ناپذیر است  

دمشق: حق سوریه در بازپس گیری کامل جولان اشغالی خدشه ناپذیر است

دوشنبه 17 تیر 1398

بیروت- ایرنا- نماینده دائم سوریه در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو تاکید کرد، حق سوریه در بازگرداندن تمام جولان اشغالی با گذشت زمان از بین نمی‌رود.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) «حسام الدین آلا» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد در جریان نشست شورای حقوق بشر بار دیگر بر حق حاکمیتی سوریه درخصوص بازپس گیری کامل بلندی‌های اشغالی جولان تا مرزهای سال ۱۹۶۷ میلادی تأکید کرد و اظهار داشت: این حق، قابلیت تصرف ندارد و با مرور زمان از بین نخواهد رفت.

"آلا" اقدام غیرقانونی رژیم صهیونیستی در جولان را محکوم کرده و بررسی نقض حقوق بشر و قانون بین‌المللی توسط این رژیم در فلسطین و جولان اشغالی را خواستار شد.

وی تصمیم غیرقانونی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در قبال جولان اشغالی و تلاش برای شانه خالی کردن از قطعنامه ۴۹۷ شورای امنیت سازمان ملل را محکوم کرد و یادآور شد، این قطعنامه تحمیل قوانین اشغالگران اسرائیلی بر جولان را بی‌اساس دانسته است.

"آلا" ادامه داد: سوریه تاکید دارد فشار آمریکا برای حذف بند هفتم منشور سازمان ملل از دستور کار شورای حقوق بشر در ارتباط با موارد نقض قانون بین الملل توسط رژیم اشغالگر اسرائیل در اراضی عربی بیانگر استانداردهای دوگانه است.

این درحالی است که دونالد ترامپ در آوریل ۲۰۱۹ (اردیبهشت ماه) اشغال اسرائیل بر جولان را به رسمیت شناخت. این تصمیم مخالفت جامعه جهانی و اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد را در پی داشت.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:419533!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)