|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در پی فشارهای رژیم صهیونیستی؛
[1398/04/22]

دولت آرژانتین برای تروریستی خواندن حزب الله برنامه‌ریزی می‌کند  

در پی فشارهای رژیم صهیونیستی؛

دولت آرژانتین برای تروریستی خواندن حزب الله برنامه‌ریزی می‌کند

جمعه 21 تیر 1398

با افزایش فشارهای رژیم صهیونیستی، رئیس‌جمهور آرژانتین از اعضای دولت خود خواست تا سریع‌ترین راهکار برای قرار دادن نام حزب‌الله در لیست گروه‌های تروریستی را پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، با افزایش فشارهای رژیم صهیونیستی بر دولت آرژانتین، این کشور در حال برنامه‌ریزی برای تروریستی خواندن «حزب‌الله» لبنان به بهانه انفجار ۲۵ سال پیش است.

بر ا ساس این گزارش، «مائوریسو ماکری» رئیس‌جمهور آرژانتین از کابینه وزیران خواسته تا به ادعای دست داشتن حزب‌الله در انفجار سفارتخانه رژیم صهیونیستی و مرکز جامعه یهودیان «آمیا» در بوئنوس آیرس، نام این گروه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهند.

در همین ارتباط، منابع آگاه در دولت آرژانتین اعلام کرده اند: ما در حال ارزیابی احتمالات مختلفی هستیم. دو نهاد دولتی از سوی رئیس جمهور آرژانتین مأمور شده‌اند تا سریع‌ترین راه برای قراردادن نام حزب‌الله در لیست گروه‌های تروریستی را بیابند.

گفتنی است، در تاریخ ۱۸ جولای ۱۹۹۴ بود که مرکز یهودیان آیما و سفارتخانه رژیم صهیونیستی در پایتخت آرژانتین هدف بمب‌گذاری و انفجار قرار گرفت. در این حادثه حداقل ۸۵ نفر کشته و ۳۰۰ تن نیز زخمی شدند. علی‌رغم اینکه هیچ گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته اما واشنگتن و تل‌آویو بدون ارائه هیچ مدرکی ایران و حزب‌الله را به دست داشتن در آن متهم کردند.

 

خبرگزاری مهر

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:420122!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)