|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
[1398/04/24]

دولت نیجریه مسئول حفظ جان «شیخ زکزاکی» است  

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

دولت نیجریه مسئول حفظ جان «شیخ زکزاکی» است

دوشنبه  24  تیر  1398

قم - جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی تأکید کرد: دولت نیجریه مسئول حفظ جان شیخ زکزاکی بوده و باید هرچه سریع‌تر موجبات آزادی و درمان این رهبر مردمی جنبش اسلامی را فراهم نماید.

به گزارش خبرگزاری مهر، متن بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محکومیت اقدامات غیر انسانی و غیرقانونی دولت نیجریه نسبت به شیخ ابراهیم زکزاکی که با امضای آیت الله محمد یزدی منتشر شده بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش‌های متعدد منتشر شده از وخامت حال شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه در زندان، نگرانی‌های دلسوزان را در مورد سلامتی ایشان دوچندان نموده است.

دولت و نظامیان نیجریه تحت حمایت‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود با اقداماتی غیرقانونی و غیرانسانی، مسلمانان بسیاری ازجمله فرزندان شیخ زکزاکی را به شهادت رسانده و اکنون در ادامه فشارها و رفتارهای وحشیانه خود در تلاش‌اند تا با مسموم کردن رهبر جنبش اسلامی بر فشارهای خود علیه مسلمانان بیفزایند. در این میان مدعیان بین‌المللی دفاع از حقوق بشر سکوتی مرگ‌آور گرفته‌اند و هیچ اقدامی برای نجات این رهبر مسلمانان انجام نمی‌دهند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن اعتراض شدید نسبت به رفتار ظالمانه و غیرقانونی دولت نیجریه اعلام می‌دارد؛ دولت نیجریه مسئول حفظ جان شیخ زکزاکی بوده و باید ضمن پاسخگویی وقایع و اقدامات غیرانسانی خود هر چه سریع‌تر موجبات آزادی و درمان این رهبر مردمی جنبش اسلامی را فراهم نماید. همچنین از دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران مصرانه می‌خواهیم تمام تلاش خود را برای نجات جان این مجاهد به کار گیرد.

 

خبرگزاری مهر

Parameter:420508!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)