|
|
0.0 (0)
[1398/05/11]

دو نگرانی بزرگ ارتش رژیم صهیونیستی از جنگ علیه نوار غزه  

دو نگرانی بزرگ ارتش رژیم صهیونیستی از جنگ علیه نوار غزه

صهیونیست‌ها که در یک دهه گذشته حمله به نوار غزه را به عنوان نزدیک ترین مقصد جنگ‌های فرار از بحران در دستور کار قرار داده اند اکنون با ابتکارات مقاومت، دیگر به راحتی نمی‌توانند به این سمت حرکت کنند.

۱۰ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سال 2014 میلادی هنگامی که صهیونیست ها جنگی را علیه نوار غزه آغاز کردند هرگز تصور نمی کردند این جنگ 51 روز به طول انجامد و 3 بار درخواست آتش رسمی آنها توسط مقاومت پذیرفته نشود. همانگونه که مقاومت اعلام کرده بود صهیونیست ها آغازگر جنگ بودند اما برای پایان آن در حالی که اراده داشتند اختیار و توانی نداشتند.

ابتکارات مقاومت در جنگ 51 روزه چنان صهیونیست ها را غافلگیر کرد که مجبور شدند برای آتش بس، به طرف های غربی و بین المللی متوسل شوند. عملیات از طریق تونل، اسیرگیری از طریق تونل ها، حمله زمینی به پایگاه های نظامی رژیم صهیونیستی، عملیات دریایی مقاومت، به کارگیری پهپادهای اطلاعاتی، جنگ روانی از طریق ارسال پیامک تهدید به تلفن های همراه شهروندان رژیم صهیونیستی و هک کردن شبکه های تلویزیونی، به کارگیری موشک های دوربرد و هدف قرار دادن تل آویو و شهرهای شمال فلسطین اشغالی بخشی از ابتکارات مقاومت بود.

نیروهای مقاومت پس از پایان جنگ 51 روزه در سال 2014 اعلام کردند با تمام توان به پیشرفت و توسعه سلاح و تاکتیک های خود ادامه خواهند داد و برای هر درگیری غافلگیری های جدیدی را به صهیونیست ها تحمیل خواهند کرد.

حال با گذشت 5 سال از آن جنگ، علاوه بر هراسی که صهیونیست ها از ابتکارات گذشته دارند، دو ابتکار جدید مقاومت به شدت آنها را ترسانده است و این دو مسئله به کابوس ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ احتمالی آینده تبدیل شده است.

موشک های نقطه زن

روزنامه عبری زبان «معاریو» در یکی از تحلیل های خود از هراس ارتش رژیم صهیونیستی از موشک های نقطه زن مقاومت، خبر داد. این روزنامه نوشت در دو درگیری اخیر که بین گروه های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی در نوامبر 2018 و آوریل 2019 به وجود آمد گروه های مقاومت به ویژه جنبش حماس و جهاد اسلامی، از موشک های نقطه زنی استفاده کردند که این موشک ها از هم اکنون موجب هراس فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی برای جنگ آینده با نوار غزه شده است.

ویژگی های موشک های نقطه زن

این روزنامه در گزارش خود از دو ویژگی قابل توجه موشک های نقطه زن مقاومت خبر داد که این دو ویژگی، علت اصلیِ هراسِ فرماندهانِ ارتشِ رژیم صهیونیستی است.

دقت بالا و ضریب خطای ناچیز

ویژگی اول دقت موشک های مقاومت است. این موشک ها با ضریب خطای بسیار پایین به همان نقطه ای که مورد نظر شلیک کننده است اصابت می کند لذا از این حیث بسیار هراس آورند چرا که هیچ نقطه شناسایی شده نمی تواند از برد آنها دور بماند و قطعاً همه اهداف مقاومت با این ویژگی نابود خواهد شد. در همین راستا صهیونیست ها طی روزهای گذشته اعلام کرده اند ساختمان های بلند شهر سدیروت در اطراف غزه را از خوف هدف قرار گرفتن تخلیه خواهند کرد. نکته قابل توجه این است که سیستم های موشکی رژیم صهیونیستی در بهترین دستاورشان کمتر از نیمی از این موشک را شکار کرده اند و این خود موجب نگرانی بیشتر صهیونیست ها است.

در اقدامی از همین جنس ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد طرحی را در دست تهیه دارد تا مقدمات تخلیه شهرک های اطراف نوار غزه را فراهم کند تا در صورت وقوع هر گونه درگیری بین رژیم صهیونیستی و گروه های مقاومت در نوار غزه در اولین گام، شهرک های اطراف نوار غزه به طور کامل تخلیه شود.

تخریب بالا

روزنامه عبری «معاریو» در مقاله خود به اثر تخریبی بالای موشک های مقاومت به عنوان هراس دوم صهیونیست ها اشاره کرده است. این روزنامه نوشت در دو درگیری اخیر موشک های مقاومت از اثر تخریبی بالایی برخوردار بوده اند و به هر ساختمانی که برخورد کرده اند تقریباً آن را از بین برده اند. پیش از این موشک های مقاومت تخریب جزئی ایجاد می کردند اما امروز اثر تخریبی این موشک ها بسیار بالا رفته است.

دومین هراس صهیونیست ها از جنگ احتمالی آینده با نوار غزه از پرنده های کوچک تهاجمی است که انتظار می رود از سوی مقاومت در درگیری احتمالی به کار گرفته شوند.

ویژگی های پرنده های کوچک تهاجمی

این پرنده های کوچک دو ویژگی قابل توجه دارند که آنها را از پهپادها و موشک های نقطه زن متمایز می کند.

پرواز بمب به سمت نیروها و ادوات نظامی  

اول اینکه این پرنده های کوچک می توانند مواد منفجره را علیه نیروهای ارتش و خودروها و ماشین های جنگی به کار گیرند. یعنی بمب و مواد منفجره را با طور هدفمند و با رهگیری یک هدایت کننده و یا از طریق سیستم های هوشمند خود مستقیماً به سمت نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی یا ادوات نظامی آنها هدایت کنند. این ویژگی موجب غافلگیری و خسارت ها شدید ارتش رژیم صهیونیستی خواهد شد.

غیر قابل شکار بودن پرنده های کوچک

پرنده های کوچک که بعضاً حجم آنها کوچکتر از یک توپ والیبال است توسط هیچ یک از سیستم های رهگیری قابل ردیابی نیستند. بر فرض اینکه برخی سیستم های مانیتورینگ پیشرفته بتوانند این پرنده ها را مشاهده کنند اما هنوز هیچ سیستمی برای شکار آنها وجود ندارد.

ارتش رژیم صهیونیستی 3 سیستم مقابله با موشک در اختیار دارد که مربوط به مقابله با موشک های دوربرد (حیتس)، میانبرد (فلاخن داوود) و کوتاه برد (گنبد آهنین) است. کوچکترین سیستم مقابله با پرنده ها و موشک ها در ارتش رژیم صهیونیستی گنبد آهنین است که برای موشک های کوتاه برد در اطراف شهرهای رژیم صهیونیستی به کار گرفته می شود. این سیستم می تواند موشک های بزرگ تر از 1 متر را شکار کند و عملکرد آن به گونه ای بوده که صهیونیست ها اخیرا از آن نا امید شده اند و به سمت سیستم های دیگری در حال مهاجرت هستند.

در خصوص بادبادک های آتش زا نیز همین معضل صهیونیست ها را زمین گیر کرده است به همین دلیل این مسئله موجب هراس ارتش رژیم صهیونیستی در درگیری احتمالی آینده شده است.

جمع بندی

موشک های نقطه زن و پرنده های تهاجمی کوچک دو ابتکار جدید مقاومت هستند که به معضل ارتش رژیم صهیونیستی و هراس آنها تبدیل شده اند. دقت بالا و قدرت تخریبی موشک های نقطه زن موجب شده این سلاح مقاومت صهیونیست ها را به شدت بترساند. از سوی دیگر نبود سیستمی که بتواند این دو ابتکار جدید را از کار بیندازد یا اثر آنها را بکاهد موجب نگرانی بیشتر صهیونیست ها است. این دو ابتکار دو معضل ارتش رژیم صهیونیستی است که هنوز راهکاری برای مقابله در ارتش رژیم صهیونیستی ندارند و همین مسئله کافی است تا به کابوس صهیونیست ها تبدیل شوند.

انتهای پیام/

 


خبرگزاری تسنیم

Parameter:423699!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)